Antifa zagroziła uśmierceniem posłanki Alternatywy dla Niemiec. Podano nawet dokładną datę

Lewicowi ekstremiści z Antify zagrozili zamordowaniem posłanki do Landtagu Badenii-Wirtembergii z ramienia Alternatywy dla Niemiec (AfD), nawet podając dokładną datę, kiedy ją zabiją.

Policja potwierdziła, że ​​lewicowi radykałowie umieścili we wtorek drewniany krzyż przed gabinetem dentystycznym Christiny Baum i jej męża (oboje są z zawodu dentystami) w Lauda-Königshofen, z napisem: „Nazistowska kurwa Baum, po tym, jak żaden kogut nie zapieje, zmarła 31 grudnia 2019 r.”

REKLAMA/Advertisement

– Krzyż został zaopatrzony w różne napisy, które z jednej strony obrażają, a z drugiej stanowią zagrożenie dla członka parlamentu – napisała policja w oświadczeniu.

Baum opublikowała zdjęcie krzyża na Facebooku z podpisem: „Nienawiść ze strony naszych przeciwników politycznych przynosi owoce”.

REKLAMA/Advertisement

Jej biuro poselskie w Tauberbischofsheim zostało również zaatakowane w listopadzie, powodując znaczne szkody.

Lider AfD Jörg Meuthen wezwał media i inne partie polityczne, by „zaprzestały nienawiści i podżegania przeciw AfD”.

REKLAMA/Advertisement

– Nasiona nienawiści szerzone przez władze i stare partie przeciwko AfD zachęcają do ataków, a groźby wobec Christiny Baum są tylko wierzchołkiem góry lodowej. Coraz częstsze ataki na działaczy AfD i ataki na AfD, teraz najwyraźniej są organizowane przeciwko życiu polityków AfD – powiedział Meuthen.

Dane pokazują, że dokładnie połowa z 52 ataków na siedzibę partii i biura w Niemczech, które miały miejsce w trzecim kwartale tego roku, miała na celu lokale Alternatywy.