Algierczycy pobili się w Krakowie przy okazji głosowania w wyborach prezydenckich

Wybory prezydenckie w Algierii w 2019 r. mają się odbyć w Algierii 12 grudnia. Głosowanie zostało pierwotnie zaplanowane na 18 kwietnia, ale zostało przełożone z powodu przedłużających się protestów przeciwko planom wieloletniego prezydenta Abdelaziza Boutefliki kandydowania na piątą kadencję. Bouteflika zrezygnował ostatecznie 2 kwietnia, a tydzień później Abdelkader Bensalah został wybrany przez parlament na p.o. głowy państwa.

Od wczoraj algierskie placówki dyplomatyczne organizują punkty głosowania za granicą. Jeden z nich utworzono w Domu Polonii na krakowskim Rynku Głównym. Jak informuje rmf24.pl, polityczne różnice doprowadziły do bójki między 2 głosującymi a pracownikami ambasady. Na miejsce wezwano policję.

REKLAMA/Advertisement

– Zatrzymana została jedna osoba w celu przesłuchania w charakterze świadka, ta osoba była wskazana jako prowodyr zajścia – poinformowała przedstawicielka Zespołu Prasowego KWP.

Po przesłuchaniu obywatel Algierii został uwolniony. Policja poinformuje o wynikach dochodzenia prokuraturę a ta zdecyduje, czy postawić zarzuty.

REKLAMA/Advertisement

za: polsatnews.pl