Alarm bombowy dot. samolotu linii Ryanair odlatującego do Londynu z lotniska Warszawa-Modlin

Jak podaje portal wirtualnynowydwor.pl, a za nim również witryna Polskiego Radia (za Polską Agencją Prasową), z lotniska Warszawa-Modlin nie odleciał dzisiaj do Londynu Stansted kursowy samolot linii Ryanair – kurs o godz. 15.35.

– Do Stanowiska Kierowania Policji w Poznaniu, zadzwoniła anonimowa osoba z informacją o bombie na pokładzie samolotu – informuje w/w portal. – Na terenie całego kraju zarządzono alarm i wstrzymano wszystkie odloty do Londynu.

W Modlinie pirotechnicy z Grupy Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa – Modlin sprawdzają maszynę, z której wyprowadzono pasażerów. Zapowiadana przez dzwoniącego godzina detonacji minęła.

– Około godz. 14-15 dostaliśmy od policji informację o anonimowym telefonie, że w samolocie do Londynu może być podłożony ładunek wybuchowy. W związku z tym prowadzimy wzmożone kontrole na lotniskach w całym kraju, w samolotach lecących w tym kierunku – powiedziała PAP chor. sztab. Anna Michalska z Komendy Głównej Straży Granicznej.

Na pewno sprawdzany jest też samolot na lotnisku Chopina, który miał lecieć na Heathrow. LOT podstawi jednak inną maszynę i pasażerowie powinni dzisiaj jeszcze odlecieć do stolicy Wielkiej Brytanii.

za: polskieradio.pl
interia.pl

REKLAMA/Advertisement