70-letni muzułmanin poślubił 15-latkę. Dobiera sobie żony do kompletu, gdy któraś mu się znudzi lub umrze

70-letni mężczyzna z Nigru, Yakubu Chanji, zawarł związek małżeński z kolejną kobietą – zaledwie 15-letnią – donosi portal “Daily Nigerian”.

Wesele jurnego starca odbyło się w poniedziałek w miejscowości Lapai, z udziałem rodziny i przyjaciół. Chanji to właściwie przydomek, pochodzący do angielskiego słowa “change” (zmieniać).

– Nazywamy go Chanji, ponieważ regularnie “zmienia “żony. Według mojej wiedzy ożenił się co najmniej 12 razy, ale inni mówią, że może to być nawet 20 razy – mówi rozmówca “Daily Nigerian”. – Jest filantropem w rejonie Kwangila. Przysłużył się ogromnie społeczności, w szczególności w kwestii budowy meczetu. Wiemy, że zawsze trzyma cztery żony w swoim domu. Gdy z którąś się rozwiedzie, albo któraś z nich umrze, natychmiast bierze nową.

Według Pew Research Center, w 2010 r. około 98,4% mieszkańców tego położonego w Afryce Zachodniej na Saharze kraju wyznawało islam, a 0,8% mieszkańców wyznawało chrześcijaństwo (0,5% protestantyzm, 0,2% katolicyzm). Dochodzi tam do prześladowań chrześcijan. Po ataku terrorystycznym na redakcję Charlie Hebdo 16 stycznia 2015 r. doszło do protestów w mieście Zinder. Protesty miały charakter antychrześcijański i antyfrancuski. Dwa dni później doszło do serii podpaleń kościołów, hoteli i innych miejsc publicznych w Nigrze. Nigerski rzecznik policji Adily Toro poinformował, że w stolicy zniszczono 45 kościołów, pięć hoteli, 36 punktów z napojami, jeden sierociniec i jedną szkołę chrześcijańską. Podczas starć manifestantów z policją zginęło 5 osób, a 128 osób (w tym 94 funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa) zostało rannych.

za: dailynigerian.com

 

REKLAMA/Advertisement