200 tys. osób na wiecu „Włoska Duma” w Rzymie. Salvini deklaruje chęć przejęcia pełni władzy [WIDEO]

Nawet 200 tys. zwolenników prawicy wyszło wczoraj na ulice Rzymu, aby okazać swój sprzeciw wobec nowego rządu powstałego po obaleniu Matteo Salvini’ego. Demonstranci wypełnili Piazza San Giovanni – tradycyjnie jest to raczej miejsce protestów dla ruchów lewicowych i związków zawodowych. Wiec odbył się pod hasłem „Włoska Duma”.

– To Włochy, które działają i cierpią, marzą i mają nadzieję. Jesteśmy narodem przeciwko elicie, zmienimy historię tego kraju – mówił do zgromadzonych szef Ligi. – Wkrótce wrócimy do rządu, przez frontowe drzwi, bez sztuczek i bez oszustwa.

REKLAMA/Advertisement

We Włoszech odbędą się wybory regionalne w dziewięciu regionach do końca przyszłego roku, a pierwsze już w tym miesiącu w Umbrii.

– Wygramy wszystkie dziewięć i wyślemy ich do domu, aby ci, którzy wiedzą, jak rządzić, powrócili do rządu – powiedział Salvini.

REKLAMA/Advertisement

– Będziemy bronić Boga, ojczyzny i rodziny, i zrobimy z tego priorytet – orzekła liderka narodowców z Braci Włochów, Giorgia Meloni. – Jeśli chodzi o Europę, będziemy bronić jej przed islamizacją.

Współpraca między Ligą a Braćmi Włochami jest już stała. Wg sondażu Termometro Politico z 17 października na ugrupowanie Salvini’ego chce oddać głos 34,8 % wyborców, a na partię Meloni – 7,8 %.

REKLAMA/Advertisement

Foto: FB/@salviniofficial