Dziennik Narodowy Blog Wydarzenia 120 prób nielegalnego przekroczenia granicy od strony Białorusi
Wydarzenia

120 prób nielegalnego przekroczenia granicy od strony Białorusi

120 prób nielegalnego przekroczenia granicy, w tym 110 osób zawróciło na widok polskich patroli w głąb Białorusi, to ilość zdarzeń jaka miała miejsce wczoraj na granicy polsko-białoruskiej. Doszło też do niebezpiecznej sytuacji z użyciem procy.

Około godziny 7:00 w rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Białowieży polski patrol został ostrzelany z procy przez grupę agresywnych migrantów znajdujących się po białoruskiej stronie granicy. Efektem całego zajścia były dwie zbite szyby w służbowym samochodzie Straży Granicznej. Na szczęście nie ucierpiał żaden z funkcjonariuszy.

Na terenie służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Dubiczach Cerkiewnych i Białowieży migranci usiłowali sforsować granicę w 40-osobowych grupach. Polskie patrole ochraniające granicę naszego państwa nie dopuściły do nielgalnego jej przegroczenia.

W sumie wczoraj ujawniono 10 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę polsko-białoruską. Wszystkie zostały zatrzymane. To 7 obywateli Syrii, 2 obywateli Jemenu i obywatel Erytrei.

Od początku 2023 r. na odcinku ochranianym przez Podlaski Oddział Straży Granicznej odnotowano już ponad 24 tys. prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. 

Konrad Szwed

za: strazgraniczna.pl

Exit mobile version