Żony Mahometa [WIDEO]

Pierwszą żoną Mahometa była bogata właścicielka karawan kupieckich – wdowa Chadidża, u której przez parę lat Mahomet pracował, zanim ta zaproponowała mu małżeństwo. Była matką wszystkich dzieci Mahometa (z wyjątkiem Ibrahima, którego matką była nałożnica Maria, Koptyjka z Egiptu). Dzieci Mahometa i Chadidży to: Al-Kasim, At-Tahir, At-Tajjib, Zajnab, Rukajja, Umm Kulsum, Fatima, Abd Allah (niektóre źródła podają inne dane). Wszyscy chłopcy zmarli we wczesnym dzieciństwie, córki przyjęły islam i podczas hidżry (czyli „wywędrowania”) przeniosły się do Medyny. Wszystkie zmarły przed ojcem, z wyjątkiem Fatimy, która przeżyła go o kilka miesięcy.

Po śmierci żony zachowanie seksualne 50-letniego proroka, który do tej pory miał tylko tę jedną żonę, zmieniło się radykalnie. Ożenił się on z 6-letnią Aiszą, a potem wziął do domu kolejne kobiety, z którymi miewał stosunki seksualne.

REKLAMA/Advertisement

Jak twierdzi historyk Al-Masudi, Mahomet miał 15 żon, inni podają, że 9, 10, 11 lub 21, ewentualnie 23. Najczesciej przyjęta liczba to 11. Według prawa koranicznego muzułmanin może posiadać do czterech żon.

REKLAMA/Advertisement