REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Żona premiera Netanyahu formalnie oskarżona o defraudację środków publicznych

570

Zgodnie z aktem oskarżenia przygotowanym przez izraelską prokuraturę generalną, żona premiera tego kraju – Sara Netanyahu będzie musiała odpowiedzieć za defraudację 360 tys. szekli (ok. 370 tys. złotych).

Środki te wydawała na zamawiane do zajmowanej przez premiera rezydencji posiłki z najlepszych restauracji. Sara Netanyahu wraz z Ezrą Saidoffem, byłym zastępcą dyrektora generalnego Urzędu Premiera, zostali oskarżeni o oszustwo i naruszenie zaufania, zgodnie z oficjalnym oświadczeniem.

Śledczy uważają, iż wiedziała że ​​łamała przepisy zabraniające zamawiania posiłków z zewnątrz, gdyż rezydencja ma własnego kucharza. Ezra Saidoff fałszował dokumentację, aby uniknąć tych przepisów i stworzyć fałszywe wrażenie, że nie było kucharza w rezydencji w Jerozolimie.

Reklama / Advertisement

Od kilku miesięcy adwokaci premiera Netanyahu pracują nad zawarciem porozumienia, w którym zrezygnowano by z oskarżenia o przestępstwo, ale wiązałoby się to ze zwrotem funduszy. Urząd Prokuratora Generalnego odrzucił tę propozycję, twierdząc, że zwrot pieniędzy pozyskanych nielegalnie nie jest wystarczającą karą dla kogoś podejrzanego o systematyczną defraudację. Sara Netanyahu odmówiła zgody na opłacenie rachunków za posiłki i przyznania się do zarzucanych jej zarzutów.

Premier, który sam jest uwikłany w śledztwo w sprawie korupcji, nazwał zarzuty wobec żony “absurdalnymi i bezpodstawnymi”.

za: jpost.com

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement