Znany poseł PSL kończy z udziałem w życiu publicznym: “Definitywnie odchodzę z dużej polityki”

– Członkiem PSL zostanę do końca, natomiast definitywnie odchodzę z dużej polityki i medialnie też nie będę się udzielał – stwierdził w rozmowie z PAP poseł PSL Eugeniusz Kłopotek. Dodał, że jest to związane z pozbawieniem posła Zbigniewa Sosnowskiego (PSL) “jedynki” na liście PSL w Toruniu.

– Spuszczono go na drugie miejsce, bo lider Kukiz’15 Paweł Kukiz zażądał dla posła Pawła Szramki raczkującego dopiero w polityce, pierwszego miejsca. Ja się po prostu z tak prowadzoną polityką nie zgadzam – dodał i powiedział, że on i jego żona Agnieszka zrezygnowali ze startu w wyborach.

– Chciałem pomóc panu posłowi Markowi Biernackiemu w okręgu Gdynia-Słupsk-Chojnice, bo ja jestem rodowitym chojniczaninem i tam na tym południu Kaszub, gdzie moja rodzina ze strony mamy i taty jest dosyć znana, ja też jestem znany, tam chciałem pomóc – zaznaczył.

REKLAMA/Advertisement

– Natomiast w moim tym żelaznym dotychczasowym okręgu wyborczym bydgoskim miała kandydować z drugiego miejsca moja małżonka Agnieszka Kłopotek, ale po tym, jak został potraktowany poseł Sosnowski, na znak solidarności z nim również ona się wycofała. Także nazwiska Kłopotek nie będzie w kujawsko-pomorskim – d0dał.

za: onet.pl

Brak obrazka

REKLAMA/Advertisement