Wybory blisko. Szef Kancelarii Premiera zapowiada zmiany w prawie, chroniące Polskę przed roszczeniami…

– Na najbliższym posiedzeniu Sejmu, zaplanowanym na 15-17 maja, zostaną przedstawione szczegóły i działania zapowiadanych przez premiera zmian w prawie, które mają uchronić Polskę przed wypłatą jakichkolwiek odszkodowań wojennych – powiedział szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Szef Kancelarii Premiera pytany był o zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, który zapowiedział, że jego rząd znajdzie rozwiązania chroniące nasz kraj przed roszczeniami wojennymi. Dworczyk zaznaczył, że Polska może dochodzić reparacji od Niemiec, “na pewno nie jest winna nikomu żadnych odszkodowań”

– Polska była ofiarą. Polacy ponieśli olbrzymią daninę krwi i nie są winni spłaty żadnych zobowiązań – zaznaczył i dodał, że w dniach 15-17 b.m. rząd zaprezentuje konkretne projekty i rozwiązania. Nie zabrakło jednak rytualnego już przypominania, że amerykańska ustawa 447 o restytucji mienia bezspadkowego “nie rodzi żadnych skutków prawnych” .

Kilka dni temu prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, na wiecu w Pułtusku powiedział, że Polska nie będzie wypłacała żadnych odszkodowań za II wojnę światową. Na te słowa odpowiedział prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, który już 11 maja organizuje w Warszawie duży protest przeciw ustawie 447 i roszczeniom żydowskim.

– Panie Prezesie w takim razie zapraszam na Marsz #STOP447 11 maja godz.14.00 do W-wy pod KPRM. Polacy będą tam protestować przeciw roszczeniom żydowskim. Powinniśmy połączyć wszystkie siły, aby ratować naszą Ojczyznę!

za: niezalezna.pl