Ziobro o karze śmierci po brutalnym morderstwie 10-latki: “Byłaby sprawiedliwą odpłatą”

– Zatrzymanie mordercy 10-letniej dziewczynki z Dolnego Śląska to kwestia czasu. Za ogromną krzywdę dziewczynki należy się tej bestii najsurowszy wymiar kary – powiedział wczoraj wieczorem minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

W piątek prokuratura w Świdnicy w woj. dolnośląskim poinformowała, że przyczyną śmierci 10-latki, której ciało zostało znalezione 6 km od miejscowości Mrowiny były rany kłute klatki piersiowej i szyi, a morderstwo miało charakter seksualny. Ziobro stwierdził, że ujęcie sprawcy jest sprawą honoru.

REKLAMA/Advertisement

– Dopadniemy go. To kwestia czasu. Nad sprawą pracują najlepsi prokuratorzy i policjanci. Dzięki najnowocześniejszej technice i zaangażowaniu specjalistów udało się zabezpieczyć wiele śladów – stwierdził minister.

– Za ogromną krzywdę dziewczynki należy się tej bestii najsurowszy wymiar kary. Ubolewam, że jeszcze nie weszło w życie bezwzględne dożywocie, które w miniony piątek z inicjatywy ministerstwa sprawiedliwości uchwalił parlament. To będzie najwyższa kara, jaką będzie można wymierzyć za najcięższe zbrodnie w sytuacji, gdy nie jest możliwe przywrócenie kary śmierci. A to ona w moim przekonaniu byłaby sprawiedliwą zapłatą za tak okrutny mord na niewinnej dziewczynce – dodał polityk.

REKLAMA/Advertisement

za: polsatnews.pl