“Zginął Adamowicz, zginie Tusk – dostanie kulką w łeb”. Mężczyzna, który groził przewodniczącemu Rady Europejskiej w rękach policji.

– Mężczyzna, który miał dzwonić na numer alarmowy 112 z groźbami pod adresem przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, został zatrzymany – takie, nieoficjalne informacje podaje Radio Gdańsk. 48-letniego mężczyznę zatrzymano w jednym z mieszkań w Gdańsku.

Wcześniej informował o tym “Dziennik Bałtycki”. Gazeta pisze, że mężczyzna dwukrotnie miał dzwonić z groźbami pod numer 112. Po raz pierwszy powiedział: “Zginął Adamowicz, zginie Tusk, do widzenia”. W kolejnym połączeniu dodał: “dostanie kulką w łeb”. Policja zabezpieczyła nagraną rozmowę i przesłuchała dyspozytora z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

REKLAMA/Advertisement

Mężczyzna, który został dzisiaj zatrzymany to 48-letni mieszkaniec Gdańska. Przeszukiwane jest miejsce, w którym go zatrzymano. Funkcjonariusze zbierają materiały, a prokuratura zakwalifikowała słowa mężczyzny jako groźby karalne. Ponadto, zabezpieczono jego komputer i telefon, a policja ma sprawdzać czy 48-latek mógł swoje groźby spełnić.

W tej chwili nie wiadomo jakie usłyszy zarzuty. Prokuratorzy będą chcieli przesłuchać Donalda Tuska jako pokrzywdzonego i przyjąć wniosek o o ściganie podejrzanego.

REKLAMA/Advertisement

za: DoRzeczy.pl

 

„Alarm!” w TVP Info: Czy morderca Adamowicza – Stefan W. mógł stać się czyimś narzędziem? [WIDEO]