REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

To jej zeznania obciążyły Tomasza Komendę. Nagle zmarła. Znane są już wyniki sekcji jej zwłok

4241

Dorota P. po portrecie pamięciowym wskazała w 1999 roku na Tomasza Komendę jako sprawcę gwałtu i śmierci 15-letniej Małgorzaty K. W wyniku tego “rozpoznania” Tomasz Komenda został aresztowany.

Później Dorota P. złożyła obciążające Komendę zeznania co w efekcie doprowadziło do skazania go na 25 lat więzienia. W wyniku tych Tomasz Komenda przesiedział w więzieniu 18 lat, pomimo tego, że był niewinny.

Po wyjściu na wolność Tomasza Komendy podjęte zostało śledztwo prokuratorskie “w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez prokuratorów i policjantów prowadzących postępowanie” ws. gwałtu i zabójstwa Małgorzaty K. Jedną z osób, która miała być przesłuchana w tym śledztwie była Dorota P. Niestety, ta nagle zmarła.

Reklama / Advertisement

W związku z tym w tej sprawie podjęto osobne śledztwo ws. jej nagłego zgonu. Są już wstępne wyniki badań. Biegli stwierdzili, że do śmierci Doroty P. nie doszło w wyniku udziału osób trzecich, tylko do jej śmierci “doprowadziła ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa, która była następstwem samoistnych zmian chorobowych”.

Reklama / Advertisement