REKLAMA

REKLAMA

Zelmer nie trafi już do sklepów. Niemiecki właściciel producenta podjął decyzję w tej sprawie

3209

Produkty Zelmera znikną ze sklepowych półek. Niemiecki koncern BSH, który kilka lat temu wykupił polską firmę zdecydował, że zakończy produkcję np. robotów kuchennych oraz odkurzaczy.

BSH jest właścicielem Siemensa i Boscha, a Zelmera kupił w 2013 roku za ok. pół miliarda złotych. Według informacji “Rzeczpospolitej”, niemiecki koncern zmienił strategię, a według tej nowej produkowane będzie tylko duże AGD. Decyzję podjęto po analizach rynku, a BSH ma skoncentrować się na sprzedaży urządzeń małego AGD swoich globalnych marek – Siemensa i Boscha.

– Urządzenia małego AGD produkowane obecnie pod marką Zelmer będą dostępne w sprzedaży do końca 2019 r. lub do wyczerpania stanów magazynowych. BSH nadal zapewni jednak obsługę gwarancyjną oraz pogwarancyjną dla urządzeń Zelmer dostępnych na rynku – informuje “Rzeczpospolita”.

REKLAMA

Niemiecka firma informuje, że ciągle będzie produkować małe AGD w fabryce w Rogoźnicy, która jest jednym z najważniejszych miejsc grupy BSH na świecie.

– Jako Grupa BSH podjęliśmy decyzję o produkcji nowoczesnych, technologicznie zaawansowanych urządzeń małego AGD pod markami Bosch i Siemens w Rogoźnicy, ponieważ mamy tam bardzo doświadczoną i kompetentną załogę. Dzięki temu wzmocni się rola i pozycja Polski w globalnej sieci produkcyjnej BSH – komentuje Konrad Pokutycki, prezes BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego w rozmowie z “Rz”.

Zelmer to zdecydowany lider rynku wśród producentów małego AGD, ale odkurzacze i inny sprzęt są niezwykle popularne w krajach naszego regionu czy też Rosji.

REKLAMA

za: money.pl