Zdewastowany Dom Samotnej Matki. Wicedyrektor Caritas: “Złośliwość albo totalna głupota”

Nieznani sprawcy dokonali włamania do remontowanego Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Zniszczyli umywalki i baterie przez co budynek został zalany wodą. W niedługim czasie miało tam zamieszkać osiemnaście młodych kobiet.

– Myślę, że to złośliwość, albo totalna głupota – stwierdził Jacek Krzyżanowski, zastępca dyrektora Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Do dewastacji doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Siostra Barbara Wilkowska podkreśla, że najbardziej ucierpią młode kobiety, które spodziewają się dziecka i miały trafić do placówki.

REKLAMA/Advertisement

– Kto najbardziej na tym ucierpi? Po prostu te kobiety – mówi zakonnica. Z remontowanego domu nie zabrano wiele, ale zniszczono dziewięć baterii do wanien i dwie do umywalek. Te straty są jednak niewielkie, najgorsze było zalanie wodą, które będzie liczone w dziesiątkach tysięcy złotych. Sprawców nie udało się zatrzymać.

– Przeglądamy monitoringi, ustalamy świadków, jak również mieszkańców pobliskich bloków. Policjanci będą weryfikowali skupy złomów, czy ewentualnie taka armatura nie została sprzedana – mówi Monika Kosiec z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

REKLAMA/Advertisement

Z powodu dewastacji przeprowadzka młodych kobiet do Domu Samotnej Matki została opóźniona o kilka tygodni. Pomoc Caritasowi zadeklarowało też miasto.

za: polsatnews.pl

REKLAMA/Advertisement