REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Zawodnicy polskich klubów zakleją logo nowego sponsora Ligi Mistrzów – Nord Stream 2 na koszulkach

484

Jak się dowiedzieliśmy niedawno, Liga Mistrzów EHF czyli piłkarzy ręcznych (EHF Champions League) – międzynarodowe, klubowe rozgrywki piłki ręcznej będące najważniejszymi oraz najbardziej prestiżowymi klubowymi zmaganiami piłki ręcznej na „starym kontynencie”, mają na dwa najbliższe sezony nowego strategicznego sponsora.

Jest nim projekt Nord Stream 2 – planowany rurociąg przez Morze Bałtyckie, który będzie transportował gaz ziemny na odległość około 1230 km od bałtyckiego wybrzeża Rosji na Zachód. Nowy rurociąg będzie w stanie przetransportować 55 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie, co wystarczy do zaopatrzenia 26 milionów europejskich gospodarstw domowych. W związku z umową hasło reklamowe rozgrywek to: „EHF Liga Mistrzów napędzana przez Nord Stream 2”.

Jednak, jak podaje dzisiaj RMF FM, zawodnicy Vive Kielce i Wisła Płock zakleją na koszulkach logo sponsora Ligi Mistrzów piłki ręcznej. Druzyna z Kielc zagra już dzisiaj w inauguracyjnym meczu Ligi Mistrzów z Telekomem Veszprem. Natomiast płocczanie wystąpią jutro, grając ze szwajcarskim Wacker Thun.

Reklama / Advertisement

Powodem decyzji klubów są umowy z własnymi sponsorami, rywalami Nord Stream 2 w branży energetycznej. Vice sponsoruje Polska Grupa Energetyczna, a Wisłę – PKN Orlen. W umowach wyraźnie stwierdza się, iż zawodnicy (również na strojach) nie mogą reklamować konkurencji.

– Nie jest to korzystna sytuacja zarówno dla samego klubu, sponsorów, ale i kibiców. Dlatego liczymy na zdroworozsądkowe podejście Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej – powiedziała RMF FM rzeczniczka prasowa Orlenu, Joanna Zakrzewska.

za: eurohandball.com
rmf24.pl

ParkerShop.pl: Zestawy Parker Urban już od 199 zł

Reklama / Advertisement