REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Zawisza: Polityka jest okrutna

273

Przewodniczący Schetyna ma uzasadnioną pretensję do Nowoczesnej o złą selekcję kandydatów na radnych wojewódzkich, co skutkowało utratą województwa śląskiego. Takich spraw się nie odpuszcza, a nieudolności się nie przebacza. Przewodnicząca Lubnauer za karę traci klub parlamentarny swej partii i w zasadzie może już grzebać całą partię.

Jednocześnie uśmiechnięty Grzegorz szukał łatwej politycznej dziewczyny. Doszedł do wniosku, że z tych dwóch – Katarzyny i Kamili – mniej lotna jest ta druga. A, rzecz jasna, jako polityczny uwodziciel wolał głupszą niż mądrzejszą. Stąd pani poseł Gasiuk-Pihowicz została wiceprzewodniczącą klubu PO-KO. Do wyborów niecały rok, więc jakoś się z nią przemęczy. Potem już nigdy więcej.

I tylko poseł Marek Sowa może dziękować Opatrzności. Otóż brat księdza Sowy i były marszałek Małopolski wszedł do Sejmu z PO, lecz wkrótce potem źle wyczuł koniunkturę i niebacznie przystąpił do partii Petru. Okazało się to niewypałem, ale nadszedł nowy moment historyczny i zapewne pan poseł Sowa jako doświadczony platformers wziął w obroty panią poseł Gasiuk-Pihowicz. Z uczuciem ulgi wrócił teraz do dawnej partii i nawet został wiceprzewodniczącym klubu parlamentarnego. Jak na siedmiu nowych posłów, dwoje wice to przecież dużo. Ale przecież pan poseł dostał nagrodę od swoich jako swój. Rozbicie Nowoczesnej, czyli zjedzenie przystawki, to jednak pewna zasługa.

Reklama / Advertisement

Grzegorz nie jest gapa!

Artur Zawisza

Artur Zawisza – absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (polonistyka i filozofia), dawniej poseł na Sejm (w latach 2001-07 Prawo i Sprawiedliwość oraz Prawica Rzeczypospolitej), a także wiceprezes Ruchu Narodowego; obecnie prywatny przedsiębiorca, w tym: wiceprezes Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement