Zamach terrorystyczny w Niemczech. Syryjski imigrant wykorzystał skradzioną ciężarówkę [WIDEO]

Co najmniej dziewięć osób zostało rannych po tym, jak skradziona przez 30-letniego Syryjczyka ciężarówka uderzyła wczoraj wieczorem w samochody w niemieckim mieście Limburg w landzie Hesja. Policja zatrzymała lekko rannego kierowcę i dzisiaj rano oficjalnie potwierdziła, że był to zamach terrorystyczny.

Sprawca niedługo przed atakiem ukradł pojazd w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zdarzenia.

REKLAMA/Advertisement

– Mężczyzna wyciągnął mnie z ciężarówki – powiedział “Frankfurter Neue Presse” mężczyzna, który twierdzi że jest prawowitym kierowcą ciężarówki. Bez słowa terrorysta wyciągnął kierowcę z samochodu i odjechał. Kilkaset metrów staranował pojazdy, które czekały na światłach w pobliżu głównego dworca kolejowego.

Kilka osób trafiło do szpitala, jedna z nich jest w stanie krytycznym.

REKLAMA/Advertisement

Zamach ten przypomina atak dokonany na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie a który miał miejsce 19 grudnia 2016 r. w Berlinie, w czasie jarmarku bożonarodzeniowego na Breitscheidplatz przy kościele Pamięci w dzielnicy Charlottenburg. 40-tonowa ciężarówka Scania (ciągnik siodłowy z naczepą) z polskimi tablicami rejestracyjnymi prowadzona przez Tunezyjczyka Anis Amria wjechała w tłum ludzi. Zginęło 12 osób, w tym polski kierowca ciężarówki, któremu skradziono pojazd, a od 49 do 56 odniosło obrażenia.

za: focus.de