Założony przez Billa Gatesa Microsoft opatentował możliwość tworzenia kryptowalut z czujników na ludzkim ciele

Microsoft Corporation – jedno z największych na świecie przedsiębiorstw z branży informatycznej, założone w roku 1975 w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk przez Billa Gatesa i Paula Allena, otrzymało kilka tygodni temu patent, który wydaje się być wyjątkowo rewolucyjny.

Zbiegło się to w czasie z odejściem Gatesa z firmy. Miliarder pozostanie jedynie doradcą bieżącego prezesa, Satyi Nadelli. Jeszcze w roku 2000 Gates i jego żona założyli Bill & Melinda Gates Foundation. Znaczny wpływ na to miała działalność Davida Rockefellera. Bill Gates i jego ojciec spotkali się z nim kilkanaście razy. Fundacja jest największą organizacją filantropijną świata. Przeznacza pieniądze na stypendia dla studentów, zapobieganie AIDS, walkę z chorobami nękającymi Trzeci Świat  ale i zajmuje się m.in. lobbingiem na rzecz aborcji przy Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz przekonywaniem do jej popierania amerykańskich nastolatków. Znaczącą częścią działalności Gatesa są badania nad wirusami.

Tymczasem Microsoft zwrócił się ku kryptowalutom, chcąc wykopywać je z danych biometrycznych dotyczących aktywności ludzkiego ciała. Firma produkująca system Windows niedawno otrzymała patent (LINK), zgodnie z którym nowy proces wydobywania kryptowaluty z danych dotyczących aktywności ciała wyeliminowałby potrzebę posiadania specjalistycznego sprzętu o nazwie ASIC. Światowa Organizacja Własności Intelektualnej – jedna z 16 organizacji wyspecjalizowanych ONZ z siedzibą w Genewie – wydała patent 26 marca, jak informuje bitcoin.com.

Patent zatytułowany “System kryptowalutowy wykorzystujący dane dotyczące aktywności ciała” stanowi, że energia do wydobywania kryptowaluty może być generowana z fali mózgowej lub ciepła ciała, podczas gdy człowiek wykonuje proste zadania, takie jak oglądanie reklamy. Zgodnie z patentem Microsoft zaplanował użycie różnych czujników, takich jak czujniki termiczne, czujniki tętna, skanery fMRI, czujniki NIRS, czujniki EEG i kamery do pomiaru ciepła generowanego przez ludzkie ciało. Zamiast ogromnej pracy obliczeniowej wymaganej przez niektóre konwencjonalne systemy kryptowalut, dane generowane na podstawie aktywności ciała użytkownika mogą być dowodem pracy, a zatem użytkownik może nieświadomie rozwiązać trudny obliczeniowo problem.

Odnotować należy, że po decyzji o przyznaniu patentu w sieci zawrzało. Pojawiły się liczne teksty i nagrania, które wiążą go ze słynnym cytatem z biblijnej Apokalipsy św. Jana: “(…) sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia – imienia Bestii lub liczby jej imienia” (Ap. 13, 16-17).

REKLAMA/Advertisement