Założony przez Billa Gatesa Microsoft opatentował możliwość tworzenia kryptowalut z czujników na ludzkim ciele

Microsoft Corporation – jedno z największych na świecie przedsiębiorstw z branży informatycznej, założone w roku 1975 w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk przez Billa Gatesa i Paula Allena, otrzymało kilka tygodni temu patent, który wydaje się być wyjątkowo rewolucyjny.

Zbiegło się to w czasie z odejściem Gatesa z firmy. Miliarder pozostanie jedynie doradcą bieżącego prezesa, Satyi Nadelli. Jeszcze w roku 2000 Gates i jego żona założyli Bill & Melinda Gates Foundation. Znaczny wpływ na to miała działalność Davida Rockefellera. Bill Gates i jego ojciec spotkali się z nim kilkanaście razy. Fundacja jest największą organizacją filantropijną świata. Przeznacza pieniądze na stypendia dla studentów, zapobieganie AIDS, walkę z chorobami nękającymi Trzeci Świat  ale i zajmuje się m.in. lobbingiem na rzecz aborcji przy Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz przekonywaniem do jej popierania amerykańskich nastolatków. Znaczącą częścią działalności Gatesa są badania nad wirusami.

REKLAMA/Advertisement

Tymczasem Microsoft zwrócił się ku kryptowalutom, chcąc wykopywać je z danych biometrycznych dotyczących aktywności ludzkiego ciała. Firma produkująca system Windows niedawno otrzymała patent (LINK), zgodnie z którym nowy proces wydobywania kryptowaluty z danych dotyczących aktywności ciała wyeliminowałby potrzebę posiadania specjalistycznego sprzętu o nazwie ASIC. Światowa Organizacja Własności Intelektualnej – jedna z 16 organizacji wyspecjalizowanych ONZ z siedzibą w Genewie – wydała patent 26 marca, jak informuje bitcoin.com.

Patent zatytułowany „System kryptowalutowy wykorzystujący dane dotyczące aktywności ciała” stanowi, że energia do wydobywania kryptowaluty może być generowana z fali mózgowej lub ciepła ciała, podczas gdy człowiek wykonuje proste zadania, takie jak oglądanie reklamy. Zgodnie z patentem Microsoft zaplanował użycie różnych czujników, takich jak czujniki termiczne, czujniki tętna, skanery fMRI, czujniki NIRS, czujniki EEG i kamery do pomiaru ciepła generowanego przez ludzkie ciało. Zamiast ogromnej pracy obliczeniowej wymaganej przez niektóre konwencjonalne systemy kryptowalut, dane generowane na podstawie aktywności ciała użytkownika mogą być dowodem pracy, a zatem użytkownik może nieświadomie rozwiązać trudny obliczeniowo problem.

REKLAMA/Advertisement

Odnotować należy, że po decyzji o przyznaniu patentu w sieci zawrzało. Pojawiły się liczne teksty i nagrania, które wiążą go ze słynnym cytatem z biblijnej Apokalipsy św. Jana: “(…) sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia – imienia Bestii lub liczby jej imienia” (Ap. 13, 16-17).