REKLAMA

REKLAMA

Zakaz Marszu Równości i kontrmanifestacji uchylony! Sąd Apelacyjny zmienia decyzję prezydenta Lublina …

726

Zakaz organizacji Marszu Równości wydany przez prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka został uchylony przez Sąd Apelacyjny w tym mieście. Dotyczy to również kontrmanifestacji organizowanej przez środowiska prawicowe i narodowe.

Uwzględnione zostały zażalenia złożone przez organizatorów zarówno ze strony Marszu Równości, jak i prawicowej kontrmanifestacji na postanowienie Sądu Okręgowego, który utrzymywał w mocy decyzję włodarza miasta. Zażalenie składał również Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Prezydent Krzysztof Żuk zakaz obu zgromadzeń argumentował względami bezpieczeństwa i powoływał się na ustawę o zgromadzeniach, wedle której możliwe jest wydanie zakazu, kiedy dane zgromadzenie może zagrażać życiu i zdrowiu ludzi oraz mieniu w dużych rozmiarach.

REKLAMA

Również policja potwierdziła zdanie prezydenta Żuka w opinii wydanej na ten temat. Funkcjonariusze zaznaczyli, że jest prawdopodobieństwo spotkania grup o skrajnie różnych poglądach, a to może prowadzić do konfliktów i niebezpieczeństwa dla mieszkańców.

za: polsatnews.pl

REKLAMA