“Zabijemy twoją żonę lub zgwałcimy ją. Tak samo wasze dzieci. Te najmniejsze też, nawet 2-letnie” [WIDEO]

Na profilu twitterowym jednego z Afrykanerów ukazał się fragment wywiadu telewizyjnego, w któryn bez najmniejszego skrępowania czarnoskóry bandyta opowiada o tym, co dzieje się podczas tzw. Plaasmoorde.

Od czasu przejęcia władzy przez czarną większość RPA stała się oficjalnie krajem o największej na świecie liczbie gwałtów. Jest też w czołówce krajów o największej liczbie morderstw. Morderstwa te zresztą w dużej mierze są umotywowane rasistowsko i wymierzone głównie przeciw białym.

Chociaż nie wszystkie one dotyczą ataków na mieszkańców gospodarstw rolnych, zazwyczaj określa się je zbiorczym mianem Plaasmoorde (w afrikaans znaczy to dosłownie “mordy na farmach”). Według ostrożnych szacunków mediów południowoafrykańskich i międzynarodowych, po 1994 r. zamordowano ponad 6000 farmerów – w tym kobiety i dzieci – co przy liczbie 40 tysięcy farmerów (z rodzinami ponad 150 tys.). Biorąc pod uwagę łączną liczbę wszystkich zamordowanych w RPA Afrykanerów (którzy w większości mieszkają w miastach), to od 1994 r. wyniosła ona przeszło 70 tys. osób!


– Jeśli nie zrobisz tego, co ci powiemy (tzn. jeśli napadnięty nie wyda pieniędzy i innych wartościowych rzeczy – przyp. red.), zabijemy twoją żonę lub zgwałcimy na twoich oczach. Zabijemy i zgwałcimy wasze dzieci. Te najmniejsze też – mówi zwyrodnialec, uściślając że dotyczy to już dwulatków.

REKLAMA/Advertisement