“Za 3 lata to Konfederacji może nie być (…) zmarnowana okazja” – ostra krytyka ze strony b. posła Kukiz’15

Jednym z najczęściej poruszanych w ostatnich godzinach tematów jest przepływ dużej części elektoratu Konfederacji i głosowanie na Rafała Trzaskowskiego. Media związane z partią rządzącą mówią podobnie, krytykując też niepoparcie przez liderów Andrzeja Dudy.

Najdalej chyba jednak idzie Tomasz Jaskóła – poseł VIII kadencji z ramienia komitetu wyborczego wyborców Kukiz’15, zorganizowanego przez Pawła Kukiza. W klubie tego ruchu był razem z częścią obecnych przywódców Konfederacji. Bez powodzenia kandydował także w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 r.. W sierpniu tegoż roku opuścił klub poselski Kukiz’15, współtworząc koło poselskie Unii Polityki Realnej. Nie ubiegał się w 2019 o poselską reelekcję.

REKLAMA/Advertisement

– Największym wygranym i przegranym tych wyborów (dwóch tur) jest Krzysztof Bosak. Błędna taktyka Konfederacji nie udzielania poparcia bliższemu (programowo – mimo wszystko) kandydatowi PAD oznacza: podział wśród jego wyborców, brak jakichkolwiek realnych korzyści programowych i politycznych. Zmarnowana okazja do postawienia twardych warunków w Sejmie i władzy wykonawczej. I to było 5 minut, które mogły na 3 lata stworzyć z Konfederacji silny Jobbik. Właśnie zmarnowaliście okazję. Ale wasza sprawa – napisał Jaskóła. –  Piaskownica. Wiaderko i łopatka, memy i Internety. I to koniec. Za trzy lata to Konfederacji może nie być. Ehh … Kiedy przychodzi prawdziwa polityka to wysiadacie. Błąd, błędy chyba że chodziło o to, aby wygrał RT. Ani nie uratowaliście honoru, ani pokoju. Kropka. Wasi szamani taktyki będą dowodzić co innego. Teraz to możecie sobie popisać w Internetach i porobić memy i to w zasadzie wszystko … . Elektorat Hołowni i Wasz do wzięcia.

Prezydencki kandydat Konfederacji, Krzysztof Bosak, stwierdził dzisiaj z kolei że “szanująca się, ambitna siła polityczna, która ma autonomiczny program ideowy i program reform państwowych, aspiruje do tego, żeby zdobyć ponad połowę poparcia wyborców i rządzić samodzielnie”.

REKLAMA/Advertisement

– Uważam, że to będzie możliwe, ale oczywiście trzeba wielu lat na przełamanie różnych uprzedzeń i blokad medialnych, czy zniechęcenia społecznego – zapewnił na konferencji prasowej.

Największym wygranym i przegranym tych wyborów (dwóch tur) jest Krzysztof Bosak. Błędna taktyka Konfederacji nie…

REKLAMA/Advertisement

Gepostet von Tomasz Jaskóła am Montag, 13. Juli 2020