Wyszedł na przepustkę i zamordował 2 osoby?! Makabryczna zbrodnia w Warszawie …

Do podwójnego zabójstwa doszło w jednym z mieszkań w warszawskim Śródmieściu; znaleziono tam ciała 3-letniego dziecka i jego 35-letniej matki. Zbrodni prawdopodobnie dokonał partner kobiety, który sam zgłosił się na policję i dokonał jej w czasie jednodniowej przepustki z więzienia. Prokuratorzy nie informują, czy mężczyzna przyznał się do zabójstwa.

– W sobotę policjanci zostali powiadomieni, że w jednym z mieszkań w Śródmieściu mogą znajdować się ciała dwóch osób. Informacja ta została natychmiast zweryfikowana. Funkcjonariusze odnaleźli ciała kobiety oraz dziecka – powiedziała podkom. Ewa Szymańska-Sitkiewicz z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

REKLAMA/Advertisement

W sobotę matka ofiary próbowała dostać się do mieszkania córki i wezwała ślusarza. Po wejściu do środka odnalazła ciała 35-latki i 3-letniego wnuczka.

– Ze wstępnych ustaleń wynikało, że ze zdarzeniem może mieć związek konkubent kobiety. Mężczyzna sam zgłosił się na komendę. W niedzielę przeprowadzono z nim czynności procesowe, usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa – poinformował prokurator Krzysztof Łapczyński – rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Śledczy nie informują o tym, czy podejrzany przyznał się do winy.

REKLAMA/Advertisement

Prokurator zawnioskował o tymczasowy areszt dla prawdopodobnego sprawcy i dodał, że przedstawiono mu zarzut “w warunkach wcześniejszego skazania za przestępstwo zabójstwa”. Mężczyzna przebywał w więzieniu, a w sobotę na jeden dzień wyszedł na przepustkę. Prokuratorzy nie informują o “mechanizmie śmierci” zamordowanych, ale jest on im znany. W poniedziałek ma odbyć się sekcja zwłok ofiar.

Para poznała się kilka miesięcy temu, a teraz planowała ślub, który miał odbyć się we wrześniu. Trzyletni synek kobiety nie był dzieckiem 40-letniego sprawcy.

REKLAMA/Advertisement

za: polsatnews.pl