Wymieniają Polaków na Ukraińców i Azjatów. Kaczyński już się nie boi, że imigranci przyniosą jakieś choroby

Miejsce Polaków, którzy wyemigrowali “za chlebem”, już jest skutecznie zapełniane przez imigrantów z Ukrainy i Bliskiego Wschodu. Liczby są szokujące, bo PiS, który do Sejmu wjechał między innymi na sprzeciwie wobec ściągania do Polski imigrantów, ściąga ich teraz na potęgę.

7-12 tysięcy imigrantów chciała ściągnąć do Polski Platforma Obywatelska, zgadzając się na takie żądania Unii. Wielu polityków PiS głośno lamentowało, a prezes Kaczyński mówił nawet o zagrożeniach chorobowych. Dzisiaj ten sam Kaczyński otworzył granice nie tylko dla Ukraińców, ale również dla przybyszów z Bliskiego Wschodu i Azji. I tych przybyszów z tamtych rejonów nie jest 12 tys. ale kilka, kilkanaście razy więcej. Tylko w tym roku PiS ściągnął do Polski ponad ćwierć miliona imigrantów z całego świata!

To przypomnijmy teraz słowa prezesa PiS, kiedy rządziła koalicja PO-PSL co wówczas o masowej imigracji mówił Kaczyński:

– Czy te informacje o jakichś porozumieniach odnoszące się do sprowadzenia do Polski stu tysięcy muzułmanów – czy to jest prawda? Powinien odpowiedzieć minister zdrowia dlatego, bo to są także kwestie związane z różnego rodzaju w tej sferze. Są już przecież objawy pojawienia się chorób bardzo niebezpiecznych i dawno niewidzianych w Europie. Cholera na wyspach greckich, dezynteria w Wiedniu. Różnego rodzaju pasożyty, pierwotniaki, które nie są groźne w organizmach tych ludzi, a mogą tutaj być groźne. To nie oznacza, żeby kogoś dyskryminować, ale sprawdzić trzeba.

Dzisiaj minister zdrowia, jeśli coś mówi – to o zagrożeniach ze strony “antyszczepionkowców”, a nie ze strony imigrantów, którzy mogą przynieść jakieś choroby. A śmiałby powiedzieć tylko coś złego na imigrantów. Prezes PiS szybciutko by go zdymisjonował. Jarosław Kaczyński już się przestał martwić o nasze zdrowie. I o to, że tylu Polaków wcześniej wyemigrowało z Polski.

Jerzy Wasiukiewicz – rysownik satyryczny, dziennikarz, publicysta. Członek Zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Współzałożyciel i redaktor Dziennika Narodowego. Prezes stowarzyszenia Ruch Wolności. Jerzy Wasiukiewicz na Facebooku

REKLAMA/Advertisement