Wykop.pl idzie drogą Facebooka? Konto Dziennika Narodowego zostało zablokowane za artykuł o Tommy’m Robinsonie

Wykop.pl to polski serwis internetowy z kategorii tzw. social news, założony w 2005 r. Ideą wykop.pl jest odnajdywanie interesujących informacji w Internecie i przedstawianie ich innym użytkownikom. Przeszło 100 tysięcy użytkowników może “wykopywać” lub “zakopywać” proponowane treści. Jeśli zostaną one “wykopane” na stronę główną, mają szansę na przeczytanie przez większą ilość fanów.

W nocy z z wtorku na środę serwis Wykop.pl zablokował konto portalu dzienniknarodowy.pl

Po wejściu na stronę zobaczyliśmy standardowy komunikat o treści:

– Skończyło się śmieszkowanie… Twoje konto zostało zablokowane, a Twoje prawa w serwisie ograniczone. Jeśli chcesz sprawdzić powód blokady konta kliknij tutaj.

Po kliknięciu w link ukazał się komunikat od moderatora, który napisał iż powodem blokady mają być rzekomo “nieprawidłowe tagi”.

Rzecz dotyczyła zamieszczonego wcześniej w serwisie artykułu “Jest zlecenie na zamordowanie Robinsona w więzieniu i oblanie jego żony kwasem”, który został przez nas otagowany: #europa #islam #wielkabrytania #ciekawostki #4konserwy (dotyczy to użytkowników o konserwatywnych pogladach – przyp. red.) #polityka.

REKLAMA/Advertisement

Powód uznaliśmy więc za absurdalny, dlatego skorzystaliśmy z możliwości odwołania się. Kolejny moderator orzekł, iż “odwołanie jest nieprawidłowe”. Wysłane niemal dobę temu zapytanie do biura firmy pozostało bez odpowiedzi.