Wydawca “Do Rzeczy” i “Wprost” zatrzymany przez CBA. Mogą grozić mu poważne zarzuty.

– Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejne cztery osoby w sprawie wyłudzeń blisko 29 mln zł z firmy zajmującej się remontami linii kolejowych. Jednym z zatrzymanych jest Michał L., wydawca czasopism “Wprost” i “Do Rzeczy” – powiedział w rozmowie z Polsat News Stanisław Żaryn – rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Temistokles Brodowski z CBA potwierdził, że agenci warszawskiej delagatury Biura dokonali zatrzymania czterech osób.

REKLAMA/Advertisement

– Śledztwo CBA prowadzone jest pod nadzorem dolnośląskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Dotyczy przekroczenia uprawnień przez syndyka masy upadłości i inne osoby, które miały wyprowadzać pieniądze z firmy i prać pieniądze poprzez szereg fikcyjnych podmiotów gospodarczych – mówił Brodowski.

Do zatrzymań doszło w Warszawie i okolicach stolicy, a także w Toruniu i Lublinie. CBA ustaliło, że osoby zatrzymane miały poprzez szereg ustnych porozumień wystawiać fikcyjne faktury VAT i w ten sposób wyprowadzili pieniądze z masy upadłościowej jednej ze spółek.

REKLAMA/Advertisement

Aresztowani powinni usłyszeć zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, działań na szkodę spółki oraz fałszowania dokumentacji i przekroczenia uprawnień. W związku z tą sprawą w 2017 roku CBA zatrzymało 5 osób, a liczba oskarżonych sięga 22 osób, a niewykluczone, że dojdą kolejne. Wysokość wyłudzonych środków ma wynosić prawie 29 milionów złotych. Pierwszy o tej sprawie informował portal tvp.info.

za: polsatnews.pl

REKLAMA/Advertisement