REKLAMA

Reklama

Wydalenie Kozłowskiej z Polski uchylone. Tak zdecydował sąd …

793

Reklama

Urząd do spraw Cudzoziemców ma ponownie rozpatrzeć sprawę Ludmiły Kozłowskiej. Tak zdecydował Wojewódzki Sąd Administracyjny, który stwierdził, że dokumenty będące podstawą wydalenia przedstawicielki Fundacji “Otwarty Dialog” są “bardzo ogólnikowe”.

W piątek do Fundacji trafił wyrok podjęty przez WSA 16 kwietnia – nakazuje on ponowne rozpatrzenie sprawy i uchyla decyzję o wydaleniu Kozłowskiej. Sąd brał pod uwagę również objęty klauzulą tajności dokument ABW, który był podstawą umieszczenia Ukrainki w Systemie Informacyjnym Schegen.

– Sąd stwierdził, że brak jest podstaw do uznania, że w oparciu o informacje zawarte w tym dokumencie można przyjąć, że zaistniała podstawa do dokonania wpisu do wykazu oraz do SIS. Zdaniem Sądu zawarte w tym dokumencie informacje są bardzo ogólnikowe – tak brzmiało uzasadnienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego cytowane przez Onet.

Reklama

Reklama

Zaznaczył on, że być może należało ją umieścić w SIS, ale postawy były niewystarczające. Ludmiła Kozłowska została wydalona z Polski 14 sierpnia 2018 roku po wpisaniu jej do Systemu Informacyjnego Schengen. Służby powoływały się na zapis mówiący o obronności lub bezpieczeństwie.

za: rmf24.pl

Reklama