Wyciekł raport francuskiego kontrwywiadu. 150 dzielnic w całym kraju jest „w posiadaniu” islamskich radykałów

Jak to przedstawia niejawny dokument DGSI, który ujawniła ostatnio francuska prasa, aż 150 dzielnic w całej Francji jest „w posiadaniu” islamskich radykałów.

Dyrekcja Generalna Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Direction Générale de la Sécurité Intérieure, DGSI) to francuska służba specjalna, komórka organizacyjna Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Francuskiej zajmująca się kontrwywiadem, wykrywaniem poważnych przestępstw godzących w bezpieczeństwo i interes Republiki.

REKLAMA/Advertisement

Poufny raport DGSI przedstawia 150 różnych dzielnic, na które składają się słynne przedmieścia Paryża Seine-Saint-Denis, przedmieścia Lyonu i Marsylii, z których wszystkie notują długotrwałe problemy z radykalnym islamem, informuje gazeta “Le Journal du Dimanche”.

Raport wymienia także gminę Maubeuge przy granicy belgijskiej na północy Francji, podkreślając fakt, że Unia Francuskich Muzułmańskich Demokratów (l’Union des Démocrates Musulmans Français, UDMF) – muzułmańska partia polityczna, notuje tam 40 procent w sondażach. Dokument zawiera opinię „sytuacja jest niepokojąca”. W ubiegłym miesiącu UDFM ogłosiła, że będzie wystawiać listy kandydatów na nadchodzące wybory samorządowe, które odbędą się w marcu. Partia zapowiedziała, że wystawi też listy w Mantes-la-Jolie, Les Mureaux i Guyancourt. UDFM uzyskała 16,74 procent głosów w dzielnicy Val-Fourre w Mantes-la-Jolie w zeszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

REKLAMA/Advertisement

Obszary takie jak Górna Sabaudia, Annemasse, Bourg-en-Bresse, Oyonnax lub Bourgoin-Jallieu również znalazły się pod wpływem radykalnych islamistów.