REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Wycieczka do Auschwitz to SUPER ZABAWA! Szokujące zdjęcia izraelskich wycieczek

1943

– Wygląda na to, że niektórzy ludzie czują się w Miejscu Pamięci Auschwitz/Muzeum Auschwitz jak w Disneylandzie. To uśmiech, który mnie irytuje. Bez śladu szacunku dla tego miejsca. Bez pamięci o bólu – tak komentuje serię zdjęć z głównie izraelskich wycieczek do byłego niemieckiego, nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau administrator fanpage’u “II wojna światowa w fotografiach”.

Tzw. “wycieczki Zagłady” są częścią powszechnego w Izraelu programu edukacyjnego, wtłaczającego w młode umysły tzw. “religię Holokaustu”, będącą jedna z podwalin mitu założycielskiego Państwa Izrael. Jedną z jego tez jest współsprawstwo Polaków w nazistowskich zbrodniach. Ta pogarda dla “polskich zbrodniarzy”, współautorów “polskich obozów” jest w trakcie wycieczek umiejętnie podsycana tworzeniem atmosfery stałego zagrożenia i obstawą hordy agentów ochrony (w tym Mossadu), mających chronić młodzież przed “krwiożerczymi” Polakami, którzy gdyby nie ochrona chętnie mieliby rozszarpać młodych Żydów. Buta ochroniarzy (zwykle uzbrojonych !!!), jak i młodych turystów daje się nieraz we znaki gospodarzom. Na zachowanie izraelskich ochroniarzy i młodzieży skarżą się właściciele hoteli, firmy przewozowe, linie lotnicze.

A kiedy już docierają do miejsc, gdzie mordowano tysiące ich ziomków, krewnych jakoś ta tresowana nienawiść wyparowuje, bo czują się właśnie jak w Disneylandzie.

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement