Wyborcza rekonstrukcja rządu PiS. Znikną niektóre stanowiska?

– PiS rozważa likwidację stanowisk po wicepremier Beacie Szydło i minister Beacie Kempie – czytamy w dzisiejszej “Rzeczpospolitej”. Według ogłoszonych niedawno list wyborczych do Parlamentu Europejskiego, wielu ministrów rządu premiera Mateusza Morawieckiego ma startować w tych wyborach.

W sytuacji, gdyby zdobyły one mandaty, konieczne będzie zastąpienie ich innymi politykami. Według dzisiejszej “Rzeczpospolitej”, nazwiska nowych członków rządu zostaną podane po ogłoszeniu wyników wyborów do PE, a zatwierdzone mają być dopiero tydzień wcześniej. Jeden z polityków PiS w rozmowie z “Rz” mówi, że “intencją jest, by stanowiska pań minister przynajmniej w dużej części zastąpić również kobietami”.

REKLAMA/Advertisement

Wygląda na to, że wicepremier ds. społecznych Beata Szydło nie zostanie zastąpiona przez żadnego polityka, a po prostu stanowisko jakie piastuje zostanie zlikwidowane. Podobnie może być w przypadku Beaty Kempy, która jest ministrem ds. humanitarnych – także to stanowisko może zostać po prostu zlikwidowane.

za: DoRzeczy.pl

REKLAMA/Advertisement