“Wybierzmy Trzaskowskiego!” – wspólna akcja młodzieżówek Koalicji Obywatelskiej, Konfederacji i Lewicy na Opolszczyźnie

Rafał Trzaskowski wygrywa z Andrzejem Dudą przewagą 0,9 pkt proc. – wynika z opublikowanego dzisiaj rano  sondażu IBRiS dla “Rzeczpospolitej”. Wczoraj wieczorem za to oko.press ujawniło zamówione przez siebie badanie Ipsos, w którym urzędujący prezydent może liczyć na reelekcję. Duda prowadzi 50 do 47 proc. a reszta wyborców waha się.

Tymczasem, jak podaje “Nowa Trybuna Opolska“, tamtejsze trzy młodzieżówki, chociaż teoretycznie odległe ideowo, wspólnie popierają kandydata KO. Młodzi Demokraci (KO) oraz młodzieżówki Lewicy i Konfederacji – zorganizowały wspólną konferencję.

– Muszę zaznaczyć, że oficjalnie Konfederacja w drugiej turze nie popiera żadnego z kandydatów. Jednak zachęcamy naszym sympatyków do dokonania świadomego wyboru. Z mojej perspektywy Rafał Trzaskowski będzie prezydentem bardziej neutralnym i apolitycznym. To realna alternatywa dla Andrzeja Dudy. Rafał Trzaskowski będzie wetował ustawy niekorzystne dla państwa, w przeciwieństwie do “Pana Długopisa”, który podpisywał co mu tylko podsunięto pod nos – ogłosił wiceprezes opolskiej młodzieżówki Konfederacji, Kamil Wencel.

– Nie jest przypadkiem, że są dzisiaj z nami przedstawiciele środowisk Lewicy i Konfederacji. Z pozoru są od siebie odległe, ale łączy je właśnie osoba Rafała Trzaskowskiego, który będzie gwarantem poszanowania prawa oraz demokratycznych zasad. My będziemy na niego głosować i innych też do tego zachęcamy, nie tylko młodych – dodał Tobiasz Gajda, lider opolskich Młodych Demokratów.

Młodzi działacze Lewicy mają Dudzie do zarzucenia głównie likwidację gimnazjów.

REKLAMA/Advertisement