REKLAMA

REKLAMA

Współpraca gospodarcza w Grupie Wyszehradzkiej. Porozumienie PKP Cargo i kolei V4.

483

Jak podało PKP Cargo, spółka ta oraz jej odpowiedniki ze Słowacji – ZSSK CARGO, Węgier – Rail Cargo Hungaria Zrt oraz Czech České Dráhy Cargo podpisały porozumienie o współpracy. Jego celem jest wzrost przewozów towarów składami wymienionych firm i udział w europejskim korytarzu transportowym północ-południe.

– Grupa PKP CARGO jest obecna w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech, co na pewno pomoże nam w rozwijaniu współpracy z naszymi partnerami z Grupy Wyszehradzkiej – powiedział prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz.

REKLAMA

Wcześniej, spółka podpisała umowy z kolejami z Litwy i Włoch. Prezes Warsewicz podkreśla, że współpraca ta jest częścią działań w realizacji projektu Trójmorza oraz ma na celu usprawnienie przewozów między państwami położonymi nad Bałtykiem, Adriatykiem i Morzem Czarnym:

– Jeśli dodamy do tego porozumienie w ramach Grupy Wyszehradzkiej, to widzimy, że mamy ogromną szansę na usprawnienie systemu przewozów kolejowych między państwami leżącymi nad Morzem Bałtyckim a krajami znad Morza Adriatyckiego i Czarnego. Kolej będzie więc wprowadzać w życie ideę Trójmorza – podkreślił prezes.

za: radiomaryja.pl

REKLAMA

REKLAMA