Wronka: Świadkowie Jehowy – wciąż aktualne zagrożenie [WIDEO]

Świadkowie Jehowy (Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy) to wyznanie założone przez Charlesa T. Russella (1852-1916). Świadkowie Jehowy uważają, że jako jedyni kontynuują dzieło Apostołów głosząc dobra nowinę. Są zaliczani do tzw. nurtu badackiego, czerpiącego z tradycji millenarystycznych.

Odrzucają oni naukę: o Trójcy Świętej; o duszy nieśmiertelnej; o śmierci krzyżowej Jezusa (według nich Jezus umarł na palu); o kulcie Maryi; o prymacie św. Piotra; o święceniu niedzieli, Bożego Narodzenia, Wielkanocy (jedynym świętem u ŚJ jest pamiątka śmierci Jezusa); o tradycji (wyznają zasadę Sola Scriptura tzn. samo Pismo Święte, jako jedyne źródło wiary). Głoszą nauki: o 1000-letnim królestwie na ziemi (Raju na ziemi); o Armageddonie, krwawej wojnie, w której Bóg Jehowa zniszczy wszystkich nie należących do ŚJ; o 144 tys. wybranych ŚJ, którzy będą królować w niebie.

REKLAMA/Advertisement

Na temat tego wyznania mówił w Mediach Narodowych Andrzej Wronka, prezes Stowarzyszenia Effatha, autor wielu książek i publikacji o zagrożeniach duchowych.

REKLAMA/Advertisement