REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Wrocławska policja rozbiła cygański gang handlarzy ludźmi. Sprzedawali Polaków do niewolniczej pracy [WIDEO]

1208

– Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu namierzyli i zatrzymali kolejnych 4 członków zorganizowanej grupy przestępczej, podejrzanych o przestępstwa handlu ludźmi na terenie Wielkiej Brytanii. Wszyscy zatrzymani, decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Dzięki doskonałej współpracy z Policją brytyjską, wcześniej już też funkcjonariusze z Dolnego Śląska zatrzymali, poszukiwanych przez brytyjską stronę na podstawie ENA, przywódców grupy przestępczej, wyzyskującej obywateli polskich do niewolniczej pracy. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku przeprowadzonej realizacji, zatrzymali na terenie Wrocławia 4 członków zorganizowanej grupy przestępczej, podejrzanych o handel ludźmi na terenie Wielkiej Brytanii, w latach 2015-2016 – informuje wrocławska policja.

Nasze źródło, pragnące zachować anonimowość, potwierdza iż – jak często bywa w przypadku tego typu przestępstw – bandyci to obywatele polscy narodowości cygańskiej. Są to dwaj mężczyźni w wieku 22 i 31 lat oraz dwie kobiety w wieku 26 i 28 lat.

– Ofiarami przestępstwa byli obywatele polscy rekrutowani w kraju pod pozorem dobrze płatnej pracy, którą sprawcy mieli im zapewnić po przyjeździe do Wielkiej Brytanii. Tam jednak grupa zabierała pokrzywdzonym dokumenty i zarobione pieniądze, pozostawiając im jedynie drobne kwoty. Na trop przestępstwa policjanci wpadli w 2016 roku, gdy zaczęły do brytyjskich funkcjonariuszy docierać informacje o możliwym wyzysku obywateli polskich. Brytyjska policja zidentyfikowała kilkanaście potencjalnych ofiar przestępstwa i rozpoczęła intensywną współpracę z policjantami polskimi – czytamy na stronie policji.

Reklama / Advertisement

za: policja.pl

Reklama / Advertisement