Wraca sprawa afery GetBack. CBA zatrzymało trzy osoby związane z władzami spółki

Oficerowie Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w związku z aferą GetBack trzy osoby – byłego członka zarządu, byłego wiceprezesa GetBack S.A. oraz prokurenta z jednego z Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych. Prokuratura ustaliła, że działania zatrzymanych spowodowały straty co najmniej 49 milionów złotych.

“Wiadomości” TVP1 pierwsze podały tę informację, a potwierdził to rzecznik CBA w rozmowie z portalem tvp.info. Przedstawiciel CBA powiedział, że ustalenia śledczych pokazują, że „zatrzymane osoby w sierpniu 2017 r. reprezentując Trigon TFI S.A. zawarły umowę ramową z GetBack S.A”.

REKLAMA/Advertisement

– W jej wyniku zobowiązano się powierzyć spółce GetBack na wyłączność obsługę portfeli wierzytelności nowo utworzonych funduszy sekurytyzacyjnych zarządzanych przez to towarzystwo. Nowe fundusze nigdy nie powstały, a w wyniku podpisania umowy ramowej GetBack S.A. poniósł co najmniej 49 mln zł straty – mówi Temistokles Brodowski.

Śledztwo ws. GetBack zawiera kilka wątków, w których do tej pory zarzuty otrzymało 56 osób. Zatrzymani dzisiaj zostali przewiezieni do Prokuratury Regionalnej, gdzie postawione będą im zarzuty.

REKLAMA/Advertisement

za: tvp.info