Wpłać pieniądze na Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Spłacisz długi jego dyrektora

Rafał G., który jest dyrektorem Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych ma długi liczone w setkach tysięcy złotych. Długi te to efekt różnego rodzaju oszustw jakich dopuścił się Rafał G. i za które został skazany na 4 lata więzienia.

Wyrok jest nieprawomocny. A G. cieszy się wolnością i jest aktywny “społecznie”. Jest m.in. dyrektorem Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który np. nazywa działaczy Młodzieży Wszechpolskiej przestępcami. Jeden z ostatnich wpisów na Facebooku Ośrodka ma tytuł “PRZESTĘPCY Z MŁODZIEŻY WSZECHPOLSKIEJ ŁAMIĄ PRAWO W CENTRUM BIAŁEGOSTOKU – POLICJA NIE REAGUJE”.
Na co nie reaguje policja, a no na to, że działacze MW spalili flagę Unii. Dla Ośrodka flaga Unii jest flagą… państwową. Ośrodek przytacza paragrafy prawa, które według niego zostały naruszone i przywołuje m.in. paragrafy z kodeksu karnego:
art. 137 kk
§ 1. Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwa obcego, wystawione publicznie przez przedstawicielstwo tego państwa lub na zarządzenie polskiego organu władzy.

Niedoukom z Ośrodka wyjaśniamy, że Unia nie jest państwem, chociaż może się tak wydawać prezesowi tego Ośrodka Konradowi D. i dyrektorowi Ośrodka Rafałowi G.i. A nazywanie innych osób, które nie popełniły przestępstwa przestępcami jest łamaniem prawa. Ośrodek zresztą słynie z tego, że uparcie łamie prawo, m.in. poprzez publikowanie na Facebooku wizerunków osób prywatnych, które dokonały na forach społecznościowych wpisów, które Ośrodek uznał za niewłaściwe. Prowadzący Ośrodek uznali, że mogą nie tylko stać ponad prawem, ale sami postawili się w roli sędziów wydając z góry “wyroki” na osoby publiczne i prywatne na lewo i prawo nazywając wszystkich przestępcami.

Tymczasem, jeżeli chodzi o działania przestępcze, to właśnie dyrektor Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych został skazany wyrokiem (jeszcze nieprawomocnym) na 4 lata bezwzględnego więzienia. Co oznacza, że jak wyrok się uprawomocni to Rafał G. wyląduje na 4 lata za kratkami. Do przestępczego procederu wciągnął jeszcze dwie inne osoby, które również zostały skazane. W tym 2 lata więzienia w zawieszeniu otrzymała małżonka Rafała G.

Nie przeszkadza to jednak jego koledze D., z którym razem prowadzili przez lata Teatr TrzyRzecze gdzie D. był dyrektorem artystycznym, rzucać obelgami wkoło na innych poprzez wpisy na stronie facebookowej Ośrodka i nazywać ich przestępcami. Jako prezes Ośrodka bierze na siebie odpowiedzialność za zamieszczane tam treści i wcześniej czy później wydaje się, że w końcu on również, podobnie jak G., stanie przed sądem w roli oskarżonego. Hejt jaki prowadzony jest na stronach Ośrodka to bowiem czysta mowa nienawiści. Zamieszczanie zdjęć osób prywatnych i próba ich publicznego szykanowania to już ma znamiona poważniejszego przestępstwa. D. póki co czuje się bezkarny, a to, że G. jest dyrektorem Ośrodka mówi wiele o kondycji etycznej i moralnej szefa Ośrodka.

Ośrodek przy każdym swoim wpisie na Facebooku zamieszcza apel o wpłaty na konto Ośrodka. Czy te pieniądze idą potem na spłatę długów Rafała G., które wynoszą kilkaset tysięcy? Może tak być, szczególnie, że prokurator, który prowadzi sprawę przeciwko Rafałowi G. i szykuje kolejne akty oskarżenia, nie ma wątpliwości, że Gaweł spłaca swoje długi z pieniędzy organizacji, które prowadzi. Pisaliśmy o tym na łamach Dziennika Narodowego pod koniec sierpnia:
Warto też wspomnieć o tym co podczas kolejnej rozprawy, jaka miała miejsce w kwietniu tego roku, powiedział prokurator, który oskarża Rafała G.. Zwrócił on mianowicie uwagę, że Rafał G. część swoich zobowiązań finansowych spłaca z… darowizn. To wiele wyjaśnia dlaczego na profilu facebookowym Ośrodka cały czas są “produkowane” jakieś kompletnie niedorzeczne materiały, ale za to każdy z apelem o wpłaty. W końcu zobowiązania finansowe Gawła to nie są kwoty kilku czy kilkunastu tysięcy, ale po kilkaset tysięcy.
Przypomnijmy również co mówił w lipcu ubiegłego roku na rozprawie sędzia, który skazał G.. Zwrócił m. in. uwagę, że Ośrodek otrzymał od Fundacji Batorego środki, ale tylko niewielką część tych środków przeznaczył na działanie Ośrodka.

REKLAMA/Advertisement

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych musi więc jak najwięcej tworzyć postów kłamliwych, nienawistnych, tylko po to, aby pieniążki płynęły na konto. I tworzy.