WOJNA! Irańskie rakiety dosięgły izraelskie cele. Żydzi odpowiedzieli atakiem na irańskie pozycje w Syrii [WIDEO]

Syreny alarmowe zabrzmiały na okupowanych przez Izrael Wzgórzach Golan późnym wieczorem, oznajmiając że otwarty konflikt wybuchł na granicy Izraela z Syrią pomiędzy siłami izraelskimi a siłami irańskimi stacjonującymi w Syrii. W odwecie izraelskie odrzutowce wystrzeliły już po północy grad rakiet w terytorium Syrii, uderzając w kilka baz wojskowych – podają izraelskie media.

Siły irańskie w Syrii ostrzeliwały izraelskie posterunki wojskowe przez granicę syryjską przez całą noc, poinformowały oficjalne czynniki izraelskie, powodując jeden z największych izraelskich ataków w Syrii od czasu rozpoczęcia wojny domowej w tym kraju w 2011 roku.

REKLAMA/Advertisement

Syryjskie media państwowe podały, że dziesiątki izraelskich ataków rakietowych trafiły m.in. stację radarową, pozycje syryjskiej obrony powietrznej i skład amunicji, podkreślając ryzyko eskalacji ze strony Iranu i jego regionalnych sojuszników.

Iran już wcześniej zapowiadał odwet po izraelskim ataku powietrznym, który w zeszłym miesiącu zabił siedmiu wojskowych w pustynnej bazie lotniczej w Syrii. Izrael uważa Iran za największe zagrożenie i wielokrotnie atakował siły irańskie i sprzymierzone milicje szyickie w Syrii.

REKLAMA/Advertisement

za: haaretz.com

sana.sy