REKLAMA

REKLAMA

Wojewoda lubelski ostro o Marszu Równości: Zboczenia, dewiacje i wynaturzenia

898

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek stwierdził w przygotowanym nagraniu odnosząc się do Marszu Równości równości organizowanego w Lublinie, że “obnoszenie się ze swoją seksualnością jest obrzydliwe”. Na ten film zareagował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który domaga się dymisji wojewody.

Marsz Równości ma odbyć się za dwa tygodnie, 13 października – dokładnie w 101. rocznicę zakończenia objawień Matki Bożej w Fatimie. Radni PiS uznali, że wydarzenie profanuje tę datę i domagają się od prezydenta jego zakazania. Swój głos zabrał również wojewoda Przemysław Czarnek, który stwierdził, że parada ta promuje “antyspołeczne i antychrześcijańskie”. W swoim nagraniu opublikowanym na YouTube, Czarnek zachęca, aby propagować “zdrowe życie w sferze psychicznej i seksualnej” oraz nie “promować zboczeń, dewiacji i wynaturzeń”.

– Dziwię się, że prezydent Lublina Krzysztof Żuk pozwala na promowanie postaw antyrodzinnych, antychrześcijańskich i ze swoimi radnymi – katechetami i radnymi z rad parafialnych – pozwala na Marsz Równości wprost sprzeczny z katechizmem i wprost sprzeczny z konstytucją – dodał w swoim wpisie na Facebooku.

REKLAMA

Zdaniem wojewody lubelskiego organizowanie marszu może być sprzeczne z konstytucją RP. Chodzi o 18 artykuł według którego “małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej”.

REKLAMA

za: polsatnews.pl