REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Włoski dziennik: Benedykt XVI zrezygnował w dniu, w którym otrzymał pewien dokument. Wiemy, co w nim jest!

1333

Watykan trzęsie się w posadach na wiadomość, że 300-stronicowe dossier zawierające nazwiska członków homoseksualnego lobby – dokument, który – jak sądzą niektórzy – doprowadził do dymisji papieża Benedykta XVI w 2013 r. – wyciekło do mediów, podaje katolicki portal Church Militant z Chicago w USA, powołując się na inne medium z Włoch.

Włoski dziennik “Il Fatto Quotidiano”, potwierdza że ​redakcja zapoznała się z w/w dossier.

– Raport zawiera szczegółowy i niepokojący obraz moralnego i materialnego zepsucia duchowieństwa, z imionami, nazwiskami i okolicznościami – pisze Francesca Fagnani. – Jesteśmy w stanie nagłośnić dokument sporządzony na papieskim papierze firmowym a zawarty w dochodzeniu, a tutaj publikujemy fragment: jest to lista prałatów i laików, którzy należą do tzw. lobby gejowskiego, które poprzez szantaż i sekrety mogą mieć wpływ lub mają tym uwarunkowane, stanowiska i kariery (ich, podobnie jak innych). Nie ujawnimy nazwisk wymienionych na liście, ale możemy potwierdzić, że wśród nazwisk znajdują się ludzie usunięci przez papieża (Benedykta XVI – przyp. red.), inni zostali przeniesieni i kolejni którzy nadal zajmują ważne stanowiska w organach strategicznych Watykanu, takie jak Propaganda Fide (Kongregacja ds. Ewangelizacji Narodów – przyp. red.) i nawet Sekretariat Stanu.

Reklama / Advertisement

Wśród wymienionych w dossier jest m.in. kard. Kevin Farrell, prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia, który wielokrotnie twierdził, że nic nie wie homoseksualnych skłonnościach abpa Theodore’a McCarricka, mimo że mieszkali razem na tym samym piętrze w tym samym domu przez sześć lat w Waszyngtonie.

– Farrell został mianowany pomocniczym biskupem Waszyngtonu właśnie dlatego, że to McCarrick chciał go jako zastępcę – donosi Fagnani w artykule z 4 września, koncentrującym się na “dossier Farrella”. – Obaj byli częścią “magicznego kręgu “papieża Franciszka.

“Il Fatto Quotidiano” twierdzi, iż na pytania redakcji dotyczące istnienia akt sprawy Farrella, Watykan odmawia potwierdzenia lub zaprzeczenia.

ParkerShop.pl: Zestawy Parker Urban już od 199 zł

– Watykan nie neguje informacji “Il Fatto Quotidiano”, ale wybiera strategię milczenia, tak jak w przypadku McCarricka – pisze Fagani.

Nagła rezygnacja papieża Benedykta w 2013 r. ma być powiązana z w/w dossier. Niektóre media podały, że Benedykt zdecydował się zrezygnować w tym samym dniu, w którym otrzymał dokument, będący wynikiem ustaleń śledztwa zleconego przez Ojca Świętego w kwestii korupcji i nadużycia wśród kleru.

– Wyniki dochodzenia trzech kardynałów (Juliana Herranza, Jozefa Tomko i Salvatore De Giorgi) jak dotąd pozostały ściśle tajne. Jednak mały, ale nie dość mały krąg ludzi miał okazję przeczytać to tuż przed konklawe – pisze w swoim raporcie Fagnani, dajac do zrozumienia iż miało to wpływ na wybór kardynała Bergoglio.

– Gdyby opinia publiczna była świadoma treści raportu końcowego, byłaby to katastrofa dla wizerunku Kościoła, który został już spustoszony na całym świecie przez seksualne skandale – dodaje.

Nadzieją po rezygnacji Benedykta było to, że młodszy, silniejszy papież zostanie wybrany, aby pomóc oczyścić Kościół. W ten sposób Franciszek został wybrany, by był człowiekiem reformy. Ale pod jego pontyfikatem niektórzy starsi duchowni uważają, że warunki uległy pogorszeniu, a nie poprawie.

Reklama / Advertisement

Co 10-ty Filipińczyk to muzułmanin a w kraju działają terroryści organizujący krwawe zamachy [WIDEO]

za: churchmilitant.com
ilfattoquotidiano.it

Reklama / Advertisement