Włochy: Zupełnie nagi afrykański imigrant z kijem baseballowym demolował wystawy i auta [WIDEO]

O incydencie, do jakiego doszło dzisiaj rano w Bolzano – mieście w północnych Włoszech (w rejonie Trydent-Górna Adyga) donosi dziennik “La Voce del Trentino”.

34-letni imigrant z Togo z nieustalonych jeszcze przyczyn pojawił się na ulicach miasta ok. godz. 7:30. Mężczyzna był zupełnie nagi (temperatura powietrza wynosiła wtedy ok. 3 stopni Celsjusza) a w dłoni trzymał kij baseballowy. Podczas trwającego kilkadziesiąt minut szaleńczego rajdu, siejąc postrach wśród ludzi, uderzał kijem w zaparkowane samochody i rozbijając wystawy sklepowe, powodując szkody na tysiące euro.

REKLAMA/Advertisement

Próbował także zaatakować przechodniów, którzy cudem uniknęli jego uderzeń. Po długim pościgu (Murzyn skakał z jednego samochodu na kolejne) policjanci zdołali go obezwładnić. Dwóch funkcjonariuszy trafiło do szpitala – jeden z nich doznał poważnych obrażeń.

– 34-letni imigrant z Togo, który pracuje w byłym ośrodku dla uchodźców Alimarket w Bolzano, nagi i dzierżący kij, oszalał, zagrażając życiu osób postronnych i przedstawiceli organów ścigania. Wszystko to w Bolzano, w 2019 roku … Czekamy na przeciwników dekretów Salvini’ego – skomentował miejski radny i sekretarz oddziału Ligi, Mirko Bisesti.

REKLAMA/Advertisement

za: lavocedeltrentino.it