Włochy zamykają miasta z powodu koronawirusa. Odwoływane są też mecze Serie A

Włochy stały się drugim, po Chinach, krajem na świecie pod względem zachorowalności na koronawirusa.

W ciągu zaledwie kilku dni liczba osób zarażonych wirusem wzrosła do ponad 130 osób. Z powodu COVIS-19 zmarły we Włoszech dwie osoby.

Najwięcej przypadków jest w Lombardii – ponad 80, w Wenecji Euganejskiej – 24, w Piemoncie – 6, w Emilii-Romanii – 9 a dwie osoby przebywają w szpitalu Spallanzani w Rzymie – poinformował szef Obrony Cywilnej Włoch, Angelo Borrelli.

REKLAMA/Advertisement

Spośród zarażonych 54 osoby są hospitalizowane, w tym 26 osób przebywa na intensywnej terapii.

Z powodu zagrożenia rozprzestrzenieniem się wirusa zamknięto w piątek wieczorem 11 miast. Na drogach wylotowych ustawiono oddziały wojska i policji. W sumie około 50 tysięcy osób zostało uwięzionych w swoich miastach. Włoskie media donoszą, że ludzie ustawiają się w kolejkach do sklepów spożywczych, by zabezpieczyć sobie żywność na najbliższe dni.

REKLAMA/Advertisement

W Mediolanie odwołano dla publiczności pokaz słynnego projektanta Giorgio Armaniego, który miał odbyć się w sobotę o 16.00. Kolekcję zaprezentowano w pustej sali. W Lombardii i Wenecji Euganejskiej odwołano wszystkie imprezy sportowe. Dotknęło to nawet meczy Serie A. W Lombardii zamknięto na tydzień wszystkie szkoły.

Obecnie na świecie wirusem zarażonych jest około 80 tysięcy ludzi z czego blisko 2,5 tysiąca osób zmarło.

– W związku ze wzrostem zachorowań na koronawirus w północnych Włoszech, prosimy rodaków mieszkających i przebywających w Italii o stosowanie się do zaleceń włoskich służb oraz o zachowanie środków ostrożności – ogłosił konsulat generalny RP w Mediolanie.

REKLAMA/Advertisement