Włochy: Policja znalazła walizki z rozczłonkowanymi szczątkami 18-latki. Zatrzymano nigeryjskiego imigranta

Nigeryjski imigrant został aresztowany przez policjantów i oskarżony o zamordowanie 18-letniej Pameli Mastropietro, której rozczłonkowane ciało znaleziono w środę w dwóch walizkach porzuconych na polu nieopodal wsi Pollenza w pobliżu Macerata w regionie Marche.

Morderca jest również oskarżony o znieważenie zwłok, podał w piątek rzecznik prasowy korpusu karabinierów. W domu 29-letniego Nigeryjczyka znaleziono kilka dużych noży. Specjaliści z dziedziny medycyny sądowej odkryli również plamy krwi w wielu częściach mieszkania. Imigrant był już notowany ze względu na przestępstwa narkotykowe, podała policja.

Według wstępnych ustaleń wczorajsze wypadki z Maceraty, gdzie włoski kierowca (wiadomo już, że był niegdyś działaczem Ligi Północnej) ostrzelał kilku afrykańskich imigrantów, były odwetem za morderstwo dokonane na Mastropietro. Wczoraj rano Luca Traini, kierując czarnym Alfa Romeo 147, jeździł po ulicach Maceraty strzelając do czarnoskórych imigrantów. Sześciu z nich trafiło do szpitala. Jeden z nich jest w stanie krytycznym. Mężczyzna, w stosunku do którego ostatecznie skutecznie zastosowano blokadę, wysiadł z samochodu, zdjął kurtkę, nałożył na plecy trójkolorową flagę i złożył faszystowski salut. Gdy karabinierzy dokonywali aresztowania, przyznał się do winy i nie stawił oporu. W samochodzie znaleziono pistolet i ubrania w kolorach maskujących.

REKLAMA/Advertisement

za: ansa.it