Włochy: Grafficiarz namalował liderkę narodowców z czarnym dzieckiem na ręku

W centrum Rzymu w nocy z czwartku na piątek pojawiły się dwa murale, tuż obok budynków instytucji państwowych. Na Via del Collegio Capranica na jeden ze ścian pojawiło się graffiti przedstawiające scenę pocałunku pomiędzy Matteo Salvini – liderem Ligi Północnej i Luigi’m Di Maio stojącym na czele Ruchu 5 Gwiazd, z czerwonym sercem w tle. Niedaleko, na Via dei Pianellari, kolejny mural przedstawił przywódczynię nacjonalistów – Braci Włoch Giorgię Meloni trzymającą kolorowe dziecko.

Oba graffiti zostały usunięte po kilku godzinach po interwencji policji. Autorem jest TvBoy, 37-letni artysta uliczny znany na całym świecie, którego prawdziwe nazwisko to Salvatore Benintende. To autor innych murali, takich jak pocałunek papieża i Trumpa czy stylizowanego na Supermana Władimira Putina.

REKLAMA/Advertisement

Wybory parlamentarne we Włoszech w 2018 roku odbyły się 4 marca 2018 r. Najwięcej głosów jako partia otrzymał Ruch Pięciu Gwiazd (M5S) – 32,66 %. Jednak łącznie wyprzedziła go koalicja centroprawicowa, w tym Liga Północna (17,37 %) oraz Bracia Włosi (4.35 %).

ansa.itza:

REKLAMA/Advertisement