REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Włoch zastrzelił Senegalczyka, który miał na niego splunąć. Afrykańscy imigranci wyszli na ulice Florencji [WIDEO]

862

Policja nadal nie jest pewna, co było faktycznie przyczyną zastrzelenia senegalskiego sprzedawcy ulicznego we Florencji, do którego doszło w niedzielę.

Morderstwo miało miejsce na moście Vespucci nad Arno, niedaleko konsulatu Stanów Zjednoczonych. Żołnierze rozmieszczeni tam celem ochrony placówki dyplomatycznej zdołali szybko zainterweniować i aresztować napastnika, którym okazał się 65-letni Włoch. Przybyli na miejsce zdarzenia ratownicy medyczni walczyli przez 40 minut o życie migranta. Ten jednak zmarł.

W odpowiedzi na to grupa co najmniej 100 Afrykanów wyszła wieczorem na ulice historycznego centrum miasta i krzycząc hasła antyrasistowskie dopuściła się demolowania trasy przemarszu. Napięcia we Florencji trwały również wczoraj. Burmistrz miasta, Dario Nardella (reprezentuje Partię Demokratyczną, która właśnie oddaje władzę na szczeblu krajowym po przegranych wyborach), był obecny na proteście, w którym wzięło udział około 300 osób, głównie afrykańskich migrantów. Jak pisze włoska agencja informacyjna Ansa, liberalny burmistrz swoją obecność przypłacił jednak obelgami i opluwaniem przez “niektórych senegalskich i młodych, skrajnie lewicowych aktywistów”.

Reklama / Advertisement

Lokalne media lansują tezę o niesprowokowanym przez starszego Włocha opluciu go przez Senegalczyka. Włoch zabił go na pewno sześcioma strzałami z pistoletu. Jednak według wstępnych raportów policyjnych, podejrzany opuścił mieszkanie, zostawiając w nim list pożegnalny. W nim wyraził myśli samobójcze z powodu trudności finansowych. Po aresztowaniu miał rzekomo wyjaśnić, że zamiast się zabić, postanowił trafić do więzienia. Wyszedł, by zabić pierwszą osobę, którą spotka na ulicy a sprzedawca senegalski stał się ofiarą przez przypadek. Demonstranci imigranccy i lewicowi uważają jednak, że jest to morderstwo o motywach rasistowskich. Wielu z nich skandowało “Precz z rasizmem” i trzymało transparenty o zbliżonej treści.

za: firenze.repubblica.it

Reklama / Advertisement