REKLAMA/Advertisement

Witowski: Kukiz zmielił głosy swoich działaczy i wyborców idąc z PSL-em [WIDEO]

535

– Konfederacja uzyskała w ankiecie Pawła Kukiza wynik wielokrotnie wyższy niż Polskie Stronnictwo Ludowe. Ja akurat wielkim fanem porozumienia z Konfederacją nie byłem, natomiast jeżeli organizuje się tego typu ankiety i zapytania a jednocześnie dzierży się ten sztandar demokracji bezpośredniej; mówi się tyle o referendach i pytaniu społeczeństwa o zdanie, to wypadałoby ustosunkować się do tego w sposób nieco bardziej poważny a nie zmielić tego i iść z PSL, bo tak trzeba – mówił w studiu Mediów Narodowych Daniel Witowski, który kilka dni temu zrezygnował z funkcji lidera warszawskiego Klubu Młodych Kukiz’15.

– Uważam, że Konfederacja to twór niestabilny, chociażby z uwagi na partycypację w nim Janusza Korwina-Mikkego – tłumaczył Witowski, przypominając iż w przeszłości współpracował z Ruchem Narodowym. – Pamiętam głosy kolegów, obecnie prominentów Konfederacji, mówiących że z Korwinem-Mikke nigdy nie pójdą razem do żadnych wyborów, ponieważ jego rolą jest torpedowanie wszelkich inicjatyw. A teraz taki alians stał się możliwy. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, by chodząc do mediów, musieć tłumaczyć się ze słów prezesa Korwina-Mikkego albo dlaczego pan Berkowicz założył myckę czy wypowiedzi pana Brauna o batożeniu gejów. Jednak politykę robi się na pewnym poziomie…

REKLAMA/Advertisement

Zdaniem Witowskiego, który powołuje się zresztą na słowa lidera Kukiz’15, Pawłowi Kukizowi zależy przede wszystkim na wprowadzeniu ponownie kilku bliskich sobie osób do Sejmu a lekceważy trud setek szeregowych działaczy, którzy pracowali dla ruchu przez kilka lat. Jego zdaniem, Kukiz będzie zabiegać o “elektorat PO przed jej mariażami z ugrupowaniami lewicowymi, czyli centrum nieco bardziej konserwatywne a które nie zagłosuje na PiS”.

REKLAMA/Advertisement