REKLAMA

REKLAMA

Witowski: Kukiz zmielił głosy swoich działaczy i wyborców idąc z PSL-em [WIDEO]

326

– Konfederacja uzyskała w ankiecie Pawła Kukiza wynik wielokrotnie wyższy niż Polskie Stronnictwo Ludowe. Ja akurat wielkim fanem porozumienia z Konfederacją nie byłem, natomiast jeżeli organizuje się tego typu ankiety i zapytania a jednocześnie dzierży się ten sztandar demokracji bezpośredniej; mówi się tyle o referendach i pytaniu społeczeństwa o zdanie, to wypadałoby ustosunkować się do tego w sposób nieco bardziej poważny a nie zmielić tego i iść z PSL, bo tak trzeba – mówił w studiu Mediów Narodowych Daniel Witowski, który kilka dni temu zrezygnował z funkcji lidera warszawskiego Klubu Młodych Kukiz’15.

– Uważam, że Konfederacja to twór niestabilny, chociażby z uwagi na partycypację w nim Janusza Korwina-Mikkego – tłumaczył Witowski, przypominając iż w przeszłości współpracował z Ruchem Narodowym. – Pamiętam głosy kolegów, obecnie prominentów Konfederacji, mówiących że z Korwinem-Mikke nigdy nie pójdą razem do żadnych wyborów, ponieważ jego rolą jest torpedowanie wszelkich inicjatyw. A teraz taki alians stał się możliwy. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, by chodząc do mediów, musieć tłumaczyć się ze słów prezesa Korwina-Mikkego albo dlaczego pan Berkowicz założył myckę czy wypowiedzi pana Brauna o batożeniu gejów. Jednak politykę robi się na pewnym poziomie…

REKLAMA

Zdaniem Witowskiego, który powołuje się zresztą na słowa lidera Kukiz’15, Pawłowi Kukizowi zależy przede wszystkim na wprowadzeniu ponownie kilku bliskich sobie osób do Sejmu a lekceważy trud setek szeregowych działaczy, którzy pracowali dla ruchu przez kilka lat. Jego zdaniem, Kukiz będzie zabiegać o “elektorat PO przed jej mariażami z ugrupowaniami lewicowymi, czyli centrum nieco bardziej konserwatywne a które nie zagłosuje na PiS”.

REKLAMA