Witek Muzyk Ulicy zakazany w Polskim Radio. Za fragment “koniec z końcem się nie widzi, bo mamoną rządzą Żydzi? [WIDEO]

– Mieczysław Fogg śpiewał w Warszawie, która była okupowana przez Niemców, a ja w wolnym kraju po prostu muszę uciekać z akordeonem jakbym miał w walizce co najmniej kilogram trotylu – mówi Dziennikowi Narodowemu Witek Muzyk Ulicy komentując sytuację jakiej doświadcza w mieście stołecznym. Problem z jakim spotyka się on i podobni mu muzycy uliczni, którzy zarabiają tym co im ludzie wrzucą podczas ich ulicznych występów, to przeganianie ich w zimie z miejsc takich jak dworce czy przystanki metra, czyli z jedynych ciepłych miejsc w których mogą przy minusowych temperaturach powietrza występować.

Artysta na pytanie czy po prostu nie chodzi o to, żeby w takich miejscach nie pojawiali się ludzie, którzy nie potrafią grać i mogą być uciążliwi dla użytkowników tych miejsc, wyjaśnia, że słabi muzycy i tak znikają z ulicy, ponieważ po prostu nie zarabiają pieniędzy, a dobrzy muzycy mogli by być dla miasta swego rodzaju wizytówką, stąd dziwi go, że jest jakiś zakaz grania w metrze czy na dworcach i że nie można uzyskać żadnego pozwolenia na takie granie.

REKLAMA/Advertisement

W rozmowie poruszono też temat piosenki “Serce Wolności”, która pojawiła się na legendarnej już liście przebojów radiowej Trójki, ale po dwóch tygodniach szybko z tej listy zniknęła. Jak powiedział Dziennikowi Narodowemu Witek Muzyk Ulicy to prawdopodobnie za słowa piosenki, a konkretnie za fragment “koniec z końcem się nie widzi, bo mamoną rządzą Żydzi”.

– To stwierdzenie chyba komuś przeszkadzało. Dziwię się, bo to jest tak jakbym stwierdził, że Etiopczyk wygrywa w maratonie, albo Chiny rządzą stalą, albo to, że górale robią oscypki. No to jest stwierdzenie faktu – komentował artysta.

Krzysztof Dzierżanowski z Dziennika Narodowego w rozmowie z Witkiem Muzykiem Ulicy. Podczas swojego symbolicznego protestu Witek Muzyk Ulicy wdrapał się na rusztowanie przy Rondzie de Gaulle’a z którego wykonał m.in. utwór “Serce Wolności”, czyli zakazaną piosenkę w radiowej “Trójce” za słowa, że “mamoną rządzą Żydzi”.

Witek Muzyk Ulicy na Facebooku

Udziel wsparcia dwóm dzielnym pielgrzymom