REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Wilders prowokuje muzułmanów – zorganizuje konkurs rysunków i karykatur Mahometa

503

– Wolność słowa jest atakowana, szczególnie dotyczy to krytyków islamu. Nie możemy nigdy tego zaakceptować.
Dlatego w tym roku zorganizuję w holenderskim parlamencie konkurs rysunków i karykatur Mahometa, wspólnie ze światowej sławy rysownikiem i byłym muzułmaninem – Bossem Fawstinem – ogłosił Geert Wilders, lider holenderskiej Partii Wolności (PVV).

W 2008 r. Wilders opublikował film “Fitna” krytykujący ideologię islamu. Lider PVV od 17. do 19. roku życia mieszkał w Izraelu, a następnie ponad 40 razy odwiedził ten kraj w ciągu 25 lat. Znany jest z tego, że uważa ten kraj niejako za mur graniczny oddzielający Europę od krajów islamu. Jak sam określił, „czuję się, że pochodzę z Izraela”. W przemówieniu wyborczym w Tel Awiwie wygłoszonym w kwietniu 2017 r. ujął to tak:

– W ostatnich latach odwiedziłem wiele ciekawych krajów w regionie: od Syrii do Egiptu, od Tunezji do Iranu, od Turcji od Cypru, ale nigdzie nie mam tego specjalnego poczucia solidarności, kiedy stawiam swoją stopę na lotnisku Ben-Guriona na izraelskiej ziemi.

Reklama / Advertisement

Po powrocie z Izraela dla tygodnika “Der Spiegel” Wilders powiedział: „możliwe, że moi przodkowie byli żydowskiego pochodzenia”.

Reklama / Advertisement