Wilders chce uderzyć w islam ograniczając prawa Holendrów z podwójnym obywatelstwem

– Ograniczenie praw osób z podwójnym obywatelstwem jest w interesie Holandii i służy jej przetrwaniu – powiedział w wywiadzie udzielonym “De Telegraaf” przewodniczący Partii Wolności (PVV), deputowany Geert Wilders. – Holandia jest naszym domem. Musi być rządzona przez Holendrów, którzy są wybierani przez Holendrów, którzy nie wykazują najmniejszego śladu podwójnej lojalności.

Wilders pracuje nad ustawą zmieniającą konstytucję, która ma brać za przykład Australię. Na Antypodach osoby z podwójnym obywatelstwem nie mogą pełnić funkcji w parlamencie. Według przywódcy PVV jego propozycja dotyczy wszystkich narodowości, w tym holenderskiej królowej Maksymy.

REKLAMA/Advertisement

– Nie miałbym problemu, gdyby zrezygnowała ze swojego argentyńskiego obywatelstwa – powiedział Wilders.

Wcześniej, kiedy premier Rutte po raz trzeci objął urząd, Wilders złożył wniosek o wotum nieufności wobec wicepremier i minister spraw wewnętrznych – Kajsy Ollongren, która posiada również obywatelstwo szwedzkie. Wiadomo jednak, że nowe prawodawstwo jest skierowane przede wszystkim w muzułmanów.

REKLAMA/Advertisement

– Najważniejsze jest przetrwanie holenderskiej kultury i upewnienie się, że pozostaliśmy szefami nad samymi sobą, nad naszym krajem, naszą kulturą, naszymi prawami – powiedział Wilders.

Zwrócił uwagę, że “około jednej czwartej” radnych miejskich dużych miast “ma nazwiska, które wyglądają jak należące do nie-zachodnich imigrantów”. Nie chciał komentować lojalności tych osób wobec Holandii, ale powiedział że wpływ ludzi z “zupełnie innej kultury” jest znacznie szerszy niż to, w co skłonni są sądzić o tym wyborcy.

REKLAMA/Advertisement

Wilders wkrótce złoży wniosek o ustawę odmawiającą ludziom o “podwójnej lojalności” prawa do głosowania. Ankiety pokazują, że co najmniej 82 % respondentów zgadza się z pomysłem lidera nacjonalistów.

za: telegraaf.nl