Wiemy, jak będzie wyglądać wiedźmińskie Kaer Morhen w ekranizacji tworzonej przez Netflix [WIDEO]

Jak informowaliśmy już wcześniej, Netflix ogłosił, że wyprodukuje serial będący ekranizacją utworów Andrzeja Sapkowskiego o dziejach wiedźmina Geralta z Rivii.

Pisarz został konsultantem kreatywnym, a jednym z reżyserów ma być Tomasz Bagiński. Odtwórcą głównej roli jest brytyjski aktor – Henry Cavill, który grał m.in. Alberta Mondego w ekranizacji powieści Aleksandra Dumasa „Hrabia Monte Christ” z udziałem Jamesa Caviezela, Guya Pearce’a i Richarda Harrisa. W serialu BBC/HBO „Dynastia Tudorów” z Jonathanem Rhysem Meyersem wystąpił jako książę Suffolk – Charles Brandon. Najbardziej znany jest jednak z roli Supermana w filmie „Człowiek ze stali” i „Batman v Superman: Dawn of Justice” Benem Affleckiem w roli Batmana.

REKLAMA/Advertisement

Tymczasem wczoraj ukazały się dwa nagrania sygnowane przez kanadyjskie studio Torpedo Pictures Inc. z Toronto, znane doskonale w branży filmowej z tworzenia efektów specjalnych do licznych filmów i seriali. Pierwsze z nich przedstawia Kaer Morhen – siedzibę wiedźmińskiej szkoły cechu Wilka, w której kształcono Geralta a drugie – scenę napadu na niezidentyfikowane miasto (sądząc po widocznym w pewnym momencie herbie Lyrii i Rivii można domniemywać, iż scena ukazuje najazd Cesarstwa Nilfgaardu w czasie Wojen Północnych.

Scenę napadu można obejrzeć na portalu Vimeo.com (LINK tutaj).

REKLAMA/Advertisement