REKLAMA

Reklama

Wielka multikulturowa bójka 400 Arabów i Turków w centrum Berlina [WIDEO]

3485

Policja na berlińskim Alexanderplatz przez dłuższy czas tłumiła wczoraj wieczorem masową bójkę między 400 fanami dwóch rywalizujących ze sobą “gwiazd” mediów społecznościowych, dokonując kilku aresztowań i konfiskując noże.

Ponad 100 funkcjonariuszy skierowano, by poradzić sobie z Arabami i Turkami, których wezwali tam popularni youtuberzy: turecki Thatsbekir ze Stuttgartu i arabski Bahar Al Amood z Berlina. Konfrontacja zaczęła się od ok. 17.00 a policja zdołała opanować sytuację dopiero ok. 21.30.

REKLAMA

Cezary “Trotyl” Gmyz – korespondent TVP w Berlinie, przekonuje jednak że ta wersja wydarzeń serwowana przez niemieckie media jest nieprawdziwa.

– To kolejna odsłona wojny tureckich i arabskich klanów przestępczyc o panowanie nad Berlinem – napisał na Twitterze.

Reklama

*********
(18+) LINK do nagrania z kamery zamachowca, który dokonał masakry w meczecie w Nowej Zelandii [WIDEO]
*********

Wielu ze zgromadzonych ruszyło na siebie i zaczęło walczyć, zanim policja zainterweniowała, rozpylając gaz łzawiący, celem rozproszenia tłumu. Około 20 osób przeniosło się do podziemnego obszaru stacji metra, gdzie rzucało kamieniami w siebie z torów linii U8. Dziennik “Morgenpost” poinformował, że policja zapobiegła atakowi nożem po tym, jak jeden z mężczyzn zagroził, że dźgnie innego. Policja skonfiskowała dwa noże oskarżonego. Dziewięć zostało aresztowanych a 13 spraw karnych rozstrzygnie sąd.

Związek policyjny wypowedział się na Twitterze, winiąc za to “niemiecką scenę rapu” odpowiedzialną za eskalację przemocy.

Reklama

za: thelocal.de

REKLAMA